Foto: Gatis Diedziņš, RJC

Četri Baltkrievijas bruņoto spēku virsnieki no 14. augusta līdz 16. augustam uzturēsies Latvijā un veiks Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) bruņojuma kontroles novērtējuma vizīti, informē Aizsardzības ministrijā.

Novērtējuma vizītes mērķis ir apmeklēt Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi un pārbaudīt, vai ikgadējā sniegtā vispārējā militārā informācija par šo vienību atbilst iesniegtajiem datiem.

Lai palielinātu atklātumu un uzticību kaimiņvalstu starpā, 2004. gadā Latvija un Baltkrievija noslēdza divpusēju vienošanos par papildu uzticības un drošības pasākumiem. Šī vienošanās paredz papildu bruņojuma kontroles vizīšu uzņemšanu, detalizētāku informācijas apmaiņu par bruņotajiem spēkiem, ekspertu tikšanos un militāro mācību apmeklējumus, informē ministrijā.

EDSO ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu, kam pakārtota arī Latvijas un Baltkrievijas divpusējā vienošanās, Latvija katru gadu uzņem pārējo EDSO dalībvalstu pārstāvjus, kas ierodas Latvijas bruņoto spēku vienībās, lai veiktu militārās inspekcijas un novērtējuma vizītes. Latvijai ir jāuzņem viena novērtējuma vizīte un trīs bruņojuma kontroles inspekcijas gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!