Foto: F64

Netaisos pamest partiju "No sirds Latvijai" tikai tāpēc, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas, sacīja Saeimas deputāts Gunārs Kūtris.

Deputāta Ringolda Baloža izstāšanos no NSL frakcijas Kūtris atturējās komentēt, jo pats vēl ar viņu nav runājis. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka negrasās pamest partiju tikai tāpēc, ka tuvojas Saeimas vēlēšanas.

"Noteikti negrasos pamest partiju. Ja esmu konkrēto programmu solījis vēlētājiem īstenot, tad nelēkāšu no vienas vietas uz otru tikai tāpēc, ka tuvojas vēlēšanas un jāmeklē, kur siltāks un labāks. Turpinu strādāt kā deputāts un daru godīgi savu darbu. Man nepatīk tie, kas lēkā," teica Kūtris.

Pēc deputāta domām, visticamāk, beidzot pastāvēt NSL frakcijai, darbu Saeimas Mandātu un ētikas komisijā viņam būs jāatstāj, jo saskaņā ar Saeimas kārtības rulli ir komisijas, kurās ir pārstāvniecība tika no konkrētām frakcijām, norādīja deputāts. Tā tas ir Nacionālās drošības komisijā (NDK) un līdzīgi arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā.

"Tikko kā frakcija juridiski beidz pastāvēt, tā juridiski šie deputāti šajās komisijās nepiedalās. Pēc būtības nekas nemainās, vienīgi šajās komisijās ir mazāk deputātu. Man vieglāk, jo nav tik daudz darba," teica opozīcijas deputāts.

Viņš vērsa uzmanību, ka no frakcijas un partijas viedokļa nav patīkami, ja cilvēki aiziet, bet pauda sapratni, ka šis ir vēlēšanu gads un katrs domā par savu nākotni. Deputāts norādīja, ka neņemas spriest par patieso Baloža aiziešanas motivāciju, taču iepriekš no partijas aizgājušo kolēģu Silvijas Šimfas un Arvīda Platpera lēmumu pamatā nav bijis iemesls - partijas programma, bet gan nākotnes skatījums par savu likteni.

"Nav patīkami, jo šī situācija zināmā mērā atņem frakcijai kādu atbalstu no administratīviem resursiem, bet kopumā vēlēšanās piedalās partija, ne frakcija, tādēļ turpināsim darboties. Pašiem, kad aiziet kolēģi no mazās grupiņas jeb frakcijas, iekšējā sajūta nav patīkama," piebilda Kūtris.

Bez Baloža, Ingunas Sudrabas un Kūtra NSL Saeimas frakcijā strādā arī Aivars Meija un Romāns Mežeckis, ar kuriem pagaidām nav izdevies sazināties.

Jau ziņots, ka Balodis nolēmis izstāties no NSL Saeimas frakcijas, lai tādā veidā paustu savu kritisko attieksmi pret Sudrabas kā "Oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas vadītājas darbu.

Līdz ar Baloža lēmumu NSL zaudēs frakcijas statusu, un NSL pārstāvji Saeimā darbosies kā neatkarīgie deputāti. Frakcijas statuss tiks zaudēts, jo tajā vairs nebūs nepieciešamie vismaz pieci deputāti no viena 12. Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta.

Pēc frakcijas statusa zaudēšanas NSL vairs nepienāksies frakcijas konsultanti, automašīna un frakcijas telpas parlamentā, kā arī frakcijām piešķiramie saimnieciskie un reprezentācijas izdevumi.

Tas ietekmēs arī NDK sastāvu, kā arī Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Par izmaiņām komisiju sastāvā jālemj Saeimai. Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere atgādināja, ka NDK darbojas pa vienam deputātam no katras frakcijas, bet Mandātu komisijā - pa diviem.

Sudrabai Baloža lēmums pamest frakciju ir pārsteigums. Viņa atzina, ka par šādu viņa lēmumu nav informēta, kā arī atteicās komentēt situāciju plašāk, pirms tikšanās ar Balodi. Šī tikšanās varētu notikt nākamnedēļ, teica NSL vadītāja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!