Foto: F64

Nesen Latvijas Radio (LR) izveidots jauns amats – reklāmas un pārdošanas daļas vadītājs. Tajā konkursa kārtībā ticis Sandis Šrāders, svētdien ziņo LTV raidījums "de facto". LR valdes locekle Mārīte Tukiša radio darbiniekiem publiski teikusi – Šrāders esot viņas dzīvesdrauga brālis.

Sarunā ar "de facto" Mārīte Tukiša savu privāto dzīvi komentēt nevēlās, arī Sandis Šrāders pauž: "Cik zinu, mans brālis nav stājies nekādās oficiālās attiecībās ar nevienu sievieti vēl joprojām. Sava brāļa vai citu darbinieku darbībām es nesekoju līdzi".

Radio valdes locekle skaidro, ka ar Sandi Šrāderu kādreiz sadarbojusies, vēl strādājot savā iepriekšējā darba vietā, taču sīkāk sadarbības būtību neskaidro. "de facto" uzsver, ka Tukišu un Šrāderu saista arī kas cits - reklāmas izvietošanas bizness, kas vēl pērn pavasarī piederēja Tukišai, bet tagad pieder Tomam Šrāderam, kurš ir Sanda Šrādera brālis.

LTV Tukiša apgalvo, ka nezin, kurš tagad saimnieko viņas kādreizējā firmā un ka pašai ar to neesot nekāda sakara. Par Sanda Šrādera pieņemšanu darbā Tukiša nelēma. Viņa skaidro - no konkursa komisijas izstājās - jo ar vairākiem pretendentiem esot bijusi pazīstama.

Latvijas radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne "de facto" skaidro: "Atbilstoši likumam par interešu konfliktu, šī konflikta nav. Juridiski nekādas saistības nav un faktiski būtu ļoti muļķīgi, ja mēs diskvalificētu labāko kandidātu dēļ kaut kādām šādām potenciālām interešu konflikta situācijām".

Pēdējos piecus gadus Šrāders Latvijā nav strādājis – studējis doktorantūrā ASV, pirms tam ilgus gadus bijis Latvijas transatlantiskās organizācijas ģenerālsekretārs, norāda raidījums. Savas karjeras laikā viņš sniedzis arī padomus Eiropas Parlamenta deputātiem, no Latvijas pārstāvjiem Šrāders esot konsultējis Ivetu Griguli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!