Foto: LETA

Jūrmalas pašvaldībā izsludināta iedzīvotāju aptauja par to, vai veikt grozījumus saistošajos noteikumos un atcelt motociklistiem iebraukšanas maksu pilsētā, pavēstīja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite.

Aptauja publicēta pašvaldības tīmekļa vietnē un informatīvajā izdevumā, kā arī pieejama domes Apmeklētāju apkalpošanas centros. Iedzīvotāju iesniegumi tiek gaidīti līdz augusta beigām.

Kad noslēgsies aptauja, darba grupa sagatavos un sniegs priekšlikumus izskatīšanai Transporta un mājokļu jautājumu komitejā.

"Par to, vai grozījumi noteikumos tiks veikti, vai arī tiks atstāta spēkā esošā kārtība, visticamāk tiks lemts šā gada rudenī. Šajā sezonā noteikumi grozīti netiks," sacīja Leite.

Maijā vairāk nekā 100 Latvijas Motoklubu asociācijas biedru devās protesta braucienā uz Jūrmalu. No rīta viņi pulcējās pie Lielupes tilta, kur lēnām, rindiņā stāvot, katrs iegādājās iebraukšanas biļeti pilsētā un pēc tam devās uz Jūrmalas domi, kur savus transportlīdzekļus novietoja domes darbiniekiem paredzētajās stāvvietās.

Kā apstiprināja asociācijas vadītājs Aivars Freimanis jeb sabiedrībā plašāk pazīstams kā Frīdis, viņi domē iesnieguši oficiālu pieprasījumu atcelt motociklistiem un mopēdiem iebraukšanas maksu Jūrmalā. "Motocikli neaizņem vietu stāvvietās, ir daudz ekoloģiskāki, nerada sastrēgumus. Visā Eiropā, tostarp Latvijā, motocikli drīkst parkoties bez maksas jebkur, kur netraucē citiem iedzīvotājiem," norādīja Frīdis.

Jūrmalā iebraukšanas maksa ir kā samaksa par to, ka stāvvietas pilsētā automašīnas var izmantot bez maksas, bet tā kā motociklistiem jebkurā gadījumā par stāvvietu nav jāmaksā, viņiem arī neesot pamata maksāt par iebraukšanu pilsētā.

Pēc akcijas asociācija iesniedza savu pieprasījumu domē, kā rezultātā tika izveidota darba grupa šī jautājuma risināšanai.

Ja dome iebraukšanas maksu motociklistiem neatcels, asociācijas vadītājs pauda gatavību protesta akcijas turpināt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!