Foto: F64

Stiprā piedūmojuma dēļ no Ventspils novadā esošā Stiklu ciema piekrituši evakuēties gandrīz visi tā iedzīvotāji, apstiprināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Jau ziņots, ka Talsu novada Valdgales pagastā notiekošā ugunsgrēka dēļ radies stiprs piedūmojums, kā rezultātā vakar evakuējušies 70 no 120 Ventspils novadā esošā Stiklu ciema iedzīvotājiem.

Pēc VUGD sniegtās informācijas, patlaban evakuēties piekrituši arī lielākā daļa atlikušo iedzīvotāju, lai gan pieci līdz septiņi cilvēki joprojām mājvietas atstāt nevēlas.

Kā apstiprināja Ventspils novada priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, līdzekļu iedzīvotāju izmitināšanai pašvaldībai patlaban pietiekot un "cilvēku vajadzībām nekas netiek žēlots." "Lielākos līdzekļus prasa ūdens un ēdiena nodrošināšana, taču kopumā nevarētu teikt, ka patlaban izdevumi mums ir lieli," sacīja Mucenieks.

To, kad iedzīvotāji varētu atgriezties mājās, viņš prognozēt nevēlējās, jo viss esot atkarīgs no laika apstākļiem. "Uguns draudu nav. Iedzīvotājiem kaitē piedūmojums. Prognozes liecina, ka ap pulksten19 vakarā vējš varētu iegriezties mums labvēlīgā plūsmā, taču situācija šeit mainās pa minūtēm," teica priekšsēdis.

Pēc viņa teiktā, mājlopu evakuētajiem cilvēkiem neesot, tādēļ lopu transportēšana nav notikusi.

Tikmēr Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa informēja, ka ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti divi Nacionālo bruņoto spēku helikopteri un drīzumā iesaistīs arī Lietuvas bruņoto spēku spēku helikopteru. Tāpat ugunsgrēka dzēšanā iesaistīti deviņi zemessargi, četri karavīri un četri speciālie armijas transportlīdzekļi.

Kā ziņots, jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā un, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

Vakar vakarā, veicot ugunsgrēka dzēšanas darbus cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) rīcībā un hospitalizēts tālākai apskatei. Savukārt šonakt pie mediķiem vērsās vēl viens ugunsdzēsējs, kuram tika sniegta pirmā palīdzība, un glābējs varēja turpināt darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!