Foto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) atbalstījusi Ārlietu ministrijas priekšlikumu par vēl četru vēlēšanu iecirkņu izveidošanu ārvalstīs 13.Saeimas vēlēšanās, tostarp arī Meksikā, portālu "Delfi" informēja CVK.

13. Saeimas vēlēšanās darbosies 121 vēlēšanu iecirknis 45 valstīs. Tas ir lielākais ārvalstīs izveidotais iecirkņu skaits Latvijas vēsturē, kā arī tas ir par 23 iecirkņiem vairāk nekā 12. Saeimas vēlēšanās.

Vēlēšanu iecirkņu saraksts piektdien papildināts ar trīs iecirkņiem Lielbritānijā – Birmingemā, Liverpūlē un Mārgeitā un iecirkni Meksikas galvaspilsētā Mehiko.

Visvairāk vēlēšanu iecirkņu būs ASV – 21, Lielbritānijā – 19 un Vācijā – deviņi.

Zviedrijā būs seši vēlēšanu iecirkņi, pieci iecirkņi darbosies Austrālijā un Kanādā, pa četriem iecirkņiem – Īrijā, Krievijā un Norvēģijā, bet divi iecirkņi būs astoņās valstīs – Austrijā, Baltkrievijā, Brazīlijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Spānijā un Šveicē.

Kā informē CVK, Saeimas vēlēšanu dienā, 6. oktobrī, iecirkņi ārvalstīs balsotājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20 pēc vietējā laika.

Tajos balsot varēs ne tikai attiecīgajā valstī dzīvojošie Latvijas pilsoņi, bet arī tie vēlētāji, kuri uz ārvalstīm būs devušies īslaicīgā darba braucienā vai ceļojumā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!