Foto: DELFI Aculiecinieks
Šajā 2018./2019. gada medību sezonā Latvijas mežos nomedīti 55 lūši un 199 vilki, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

VMD Medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis pastāstīja, ka VMD Medību daļa līdz šim ir saņēmusi informāciju par 55 nomedītiem lūšiem un 199 vilkiem. "Pašlaik vēl ir par agru spriest, vai līdz šīs medību sezonas beigām (31. martam) pieļaujamais nomedīto vilku un lūšu skaits tiks sasniegts," viņš sacīja.

Vienlaikus Zihmanis pastāstīja, ka lielo plēsēju populācija ir vērtējama kā stabila, ko papildus apliecina šajā medību sezonā nomedītais plēsēju skaits un tā struktūra. Plēsēju populāciju labvēlīgi ietekmē pietiekamā barības bāze, piemēram, stirnas, staltbrieži un bebri.

Jau ziņots, ka 2018./2019. gada medību sezonā pieļaujamais lūšu nomedīšanas apmērs ir 150 lūši, un tas salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu nav mainījies. Lūšu medību sezona Latvijā sākas 1.decembrī un ilgst līdz VMD noteiktā pieļaujamā skaita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31.martam.

Savukārt pieļaujamais nomedījamo vilku skaits 2018./2019. gada medību sezonā ir 280 dzīvnieku. Atbilstoši Medību noteikumiem, vilku medību sezona Latvijā sākas 15.jūlijā un ilgst līdz noteiktā skaita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31. martam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!