Foto: LETA

Valsts policija joprojām nav mainījusi savu nostāju saistībā ar pasākumu "Kritiskā masa", norādot, ka spontāna masveida braukšana ar neprognozējamu brauciena maršrutu, neievērojot ceļu satiksmes noteikumus, ir būtisks drauds ne tikai pašiem brauciena dalībniekiem, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, portālam "Delfi" pauž policijas sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Grāvīte.

Likumsargi aicina ikvienu, it īpaši vecākus ar bērniem, rūpīgi pārdomāt, vai dalība šajā braucienā tiešām attaisno tā drošības riskus un sasniedz mērķi.

Valsts policija jau iepriekš ir vērsusi uzmanību, ka šis pasākums, kuram nav nedz oficiāla organizatora, nedz tas ir oficiāli saskaņots, ir risks satiksmes drošībai.

Policija nenoliedz, ka nepieciešams uzlabot velo infrastruktūru un tā ir būtiska satiksmes jomas problēma. Tomēr atsevišķu dalībnieku braukšanas kultūra "Kritiskās masas" laikā diemžēl nav savienojama ar jēdzienu "droša braukšana", jo tiek rupji pārkāpti ceļu satiksmes noteikumi, pauž likumsargi.

Policija brauciena aktīvistiem jau vairākus gadus norādījusi par iespēju šo pasākumu organizēt droši – ar konkrētu organizatoru, oficiāli saskaņotu, izveidojot konkrētu maršrutu, kurā slēgt satiksmi, tādējādi policijai dodot iespēju nodrošināt satiksmes dalībnieku drošību.

Tomēr policijas ieteikumi palikuši nesadzirdēti, pretī saņemot argumentu, ka šis brauciens ir stihiska kustība, kā protests ar mērķi pievērst uzmanību velosipēdistiem un velo infrastruktūrai pilsētā, skaidro policijā.

Likumsargi arī novērojuši, ka šajā masveida braukšanā katru gadu piedalās arī vecāki ar maziem bērniem – paši mazākie satiksmes dalībnieki sēž velosēdeklīšos vai arī brauc ar saviem velosipēdiem.

"Rodas jautājums, vai klaja ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšana – haotiska braukšana pa brauktuves vidu, arī vietās, kur paralēli tai ir izbūvēts velosipēdu ceļš, luksofora aizliedzošā signāla neievērošana un citi noteikumu pārkāpumi ir veids, kā kultivēt savstarpējo ceļu satiksmes dalībnieku cieņu vienam pret otru, veicināt infrastruktūras uzlabošanu un jaunajai paaudzei radīt izpratni par ceļu satiksmi un tās drošību?" bilst Valsts policijā.

Tāpat policija vērš uzmanību, ka šobrīd joprojām automašīnu satiksmei ir slēgts Augusta Deglava ielas satiksmes pārvads, atļaujot pār to pārvietoties vien gājējiem un individuāli velosipēdistiem. Pieļaujot iespēju, ka brīva velosipēdistu piekļuve šim objektam var raisīt vēlmi neprognozējamajā maršrutā iekļaut arī šī tilta masveida šķērsošanu, velosipēdisti aicināti to nedarīt.

Policija atkārtoti aicina cilvēkus, kuri ir apsvēruši iespēju pievienoties šim braucienam, rūpīgi apsvērt individuālos un kopīgos drošības riskus, izvērtējot nepieciešamību tajā piedalīties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!