Latvijas drosmes DNS meklējumos un ikgadējā sarunu festivāla "Lampa" gaidās tapis video, kas veltīts šā gada festivāla virstēmai – drosmei.

Lai noskaidrotu, ko ar pēkšņi iegūtu drosmi jau rīt darītu Latvijā dzīvojošie, festivāla rīkotāji devās uz vienu no rosīgākajām Rīgas iepirkšanās vietām – Centrāltirgu, kur, kā apgalvoju "Lampas" pārstāvji, sastapās ar negaidītu atklātību.

"Iedzīvotāji lieliski apzinās robus savos drosmes krājumos, ir gatavi par tiem runāt un zina, ka tieši drosme bieži vien ir iztrūkstošais mozaīkas gabaliņš, kas vajadzīgs gan personības, gan sabiedrības attīstībai," norāda pasākuma preses pārstāve Eva Šķēle.

Viņa uzsver, ka Latvijā dzīvojošo drosme ir daudzšķautņaina un nebūt nesaistās tikai ar fizisku rīcību: "Par drosmi tiek uzskatīta gan spēja uzveikt slinkumu, gan aktīva rīcība, lai piepildītu savas alkas; būt drosmīgam nozīmē neļaut bailēm sevi kontrolēt, būt patriotiem, kā arī godīgi un atklāti runāt par neērtiem jautājumiem, pat ja tas nav populāri."

Plašāk ar festivāla programmu var iepazīties festivāla mājaslapā.

Sarunu festivāls "Lampa" ir vieta vērtīgām sarunām, domu apmaiņai, prāta asināšanai un redzesloka paplašināšanai – tā ir iedvesmojoša un aizraujoša platforma visiem, kam ir, ko teikt, un visiem, kas gatavi uzklausīt. Festivāla mērķis ir stiprināt demokrātijas, diskusiju un cieņpilnu sarunu kultūru Latvijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!