Foto: LETA

Trešdien Rīgas Centrālcietumā atklāta piemiņas vieta komunistiskā terora upuriem, portālu "Delfi" informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve Aija Fedorova.

Piemiņas vieta veltīta 99 Latvijas iedzīvotājiem, kurus pēc PSRS okupācijas valdības rīkojuma no 1941. gada 27. līdz 29. jūnijam prettiesiski nošāva un apraka Rīgas Centrālcietuma 4. korpusa pagalmā.

Visi sarakstā minētie cilvēki nogalināti bez tiesas sprieduma, balstoties tikai uz diviem sarakstiem. Piemiņas vieta tapusi pēc Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Rīgas Centrālcietuma personāla iniciatīvas sadarbībā ar mecenātu Juri Petričeku un Latvijas Okupācijas muzeju. Piemiņas zīmes autors ir tēlnieks Ivars Feldbergs.

Šogad Ieslodzījuma vietu pārvalde atzīmē Latvijas penitenciārās jeb ar brīvības atņemšanas sodu saistītās sistēmas simtgadi. Atceroties nozīmīgākos vēsturiskos notikumus, Ieslodzījuma vietu pārvalde vēlas godināt okupācijas režīmu upuru piemiņu. Ar Latvijas Okupācijas muzeja atbalstu Rīgas Centrālcietumā no trešdienas ir apskatāma ceļojošā izstāde "Pēc mums vēl ilgi zeme skums". Tā gan ir pieejama apskatei tikai cietuma personālam un ieslodzītajiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!