Foto: LETA

Nākamo darba nedēļu Valsts prezidents Egils Levits pavadīs Šveicē, kur apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu organizāciju CERN Ženēvā un tiksies ar pasaules ekonomikas viedokļu līderiem Pasaules ekonomikas forumā Davosā, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejā.

No pirmdienas līdz piektdienai Valsts prezidents apmeklēs Pasaules ekonomikas forumu Davosā, kur tiksies ar pasaules ekonomikas viedokļu līderiem, lai pārrunātu Eiropas Savienības un pasaules ilgtspējai nozīmīgus jautājumus, kā arī uzstāsies diskusijā "Draudi mūsdienu rietumu demokrātijai".

Pasaules ekonomikas foruma laikā Levits piedalīsies diskusijās par demokrātiju digitālajā laikmetā, galvenajiem ģeopolitiskajiem izaicinājumiem, Eiropas nākotnes perspektīvām, atbildīgu tehnoloģiju un mākslīgā intelekta izmantošanu publiskajā sektorā, "zaļās ekonomikas" un "Eiropas zaļā kursa" sekmēšanu, kā arī citiem jautājumiem.

Levits būs viens no trim galvenajiem runātājiem diskusijā par Centrāleiropas un Austrumeiropas ekonomisko dinamiku. Tāpat prezidents piedalīsies vairākās pasaules ekonomikas viedokļu līderu apaļā galda diskusijās, kur runās par Eiropas Savienības nākotnes un ilgtspējas jautājumiem. Darba vizītes laikā Davosā prezidentam plānotas arī vairākas divpusējas tikšanās.

Pirmdien pirms došanās uz Davosu Levits apmeklēs Eiropas Kodolpētījumu organizāciju CERN Ženēvā, kur tiksies ar CERN vadību, pārrunājot Latvijas un CERN sadarbību. Prezidenta apmeklējums ir signāls tam, cik Latvija nopietni uztver pētniecības iespējas CERN ietvaros, kā arī novērtējums Latvijas zinātnieku līdzšinējam darbam šajā kontekstā. Prezidents CERN apmeklējuma laikā teletiltā sazināsies ar Latvijas skolēniem, informē kanceleja.

Latvija ar CERN sadarbojas kopš 2016. gada 31. oktobra, kad Latvijas Republikas valdība un Eiropas Kodolpētījumu organizācija parakstīja līgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību augstas enerģijas daļiņu fizikas pētījumos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!