Foto: LETA
Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi svētdien, 8. martā, saņēma informāciju par apstiprinātu otro "Covid-19" gadījumu Latvijā.

Saslimusī ir kāda sieviete, kura Latvijā atgriezusies no Itālijas kūrorta Černija, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Sieviete ar tūristu grupu tur pavadīja laiku no 29. februāra līdz 7. martam, svētdien no rīta medijiem apstiprināja SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Kopumā pēdējās diennakts laikā veikti 22 laboratoriskie izmeklējumi ar aizdomām uz "Covid-19", viens no tiem bija pozitīvs, pārējie negatīvi. Kopumā līdz šim veikti 222 izmeklējumi, divi pozitīvi, bet pārējie negatīvi.

SPKC svētdien pulksten 10 Veselības ministrijā medijiem sniedza informāciju saistībā ar reģistrēto otro "Covid-19" saslimšanas gadījumu Latvijā. Portāls "Delfi" piedāvāja preses pasākuma video tiešraidi.

2. martā Latvijā tika apstiprināts pirmais jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" saslimšanas gadījums. Saslimusī sieviete ieradusies Rīgā ar lidmašīnu no Minhenes, sākumā apmeklējot Milānu. 3. martā atkārtotās analīzes sievietei bija negatīvas, tāpēc viņa tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Savukārt Igaunijā jaunā koronavīrusa izraisītā saslimšana "Covid-19" konstatēta jau 11 cilvēkiem, no kuriem astoņi lidojuši vienā reisā Bergamo-Rīga, vēsta Igaunijas portāls "rus.delfi.ee".

Lietuvā līdz šim konstatēts viens "Covid-19" saslimušais.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītājai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. "Covid-19" ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. "Covid-19" infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!