Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Trešdien, 27. maijā, apmeklējot Rundāles pili, Valsts prezidents Egils Levits pasniedzis pirmo Valsts prezidenta Goda medaļu mākslas vēsturniekam un gleznotājam Imantam Lancmanim, informēja Valsts prezidenta kancelejā.

Levits atzīmēja Lancmaņa ieguldījumu Rundāles pils attīstībā, uzsverot, ka šo 50 gadu laikā tā ir mainījusies līdz nepazīšanai. Valsts prezidents arī paudis, ka Rundāles pils ir paraugs visas Eiropas mērogā, kā rūpēties par kultūrvēsturiskajām vērtībām.

Rundāles pils apmeklējuma laikā Levits ar dzīvesbiedri pils Rožu dārzā iestādīja selekcionāres Dzidras Riekstas rozes stādu "Marga", tikās ar Rundāles pils direktori Lauru Lūsi, mākslas vēsturnieku un gleznotāju Lancmani un Rundāles pils Mākslas pētniecības nodaļas galveno speciālisti, izstāžu kuratori Laumu Lancmani. Viesošanās Rundāles pilī kalpo kā aicinājums sabiedrībai šajā laikā apmeklēt Latvijas muzejus, sākot no plaši zināmiem līdz pat maziem, bet nozīmīgiem muzejiem reģionos, norāda kancelejā.

"Latvijas tauta ir kultūrnācija, un neatņemama kultūras sastāvdaļa, protams, ir muzeji. Tiem allaž ir nepieciešami apmeklētāji, bet šajā laikā, kad sociālā dzīve pieklususi, it īpaši. Aicinu, ievērojot ierobežojumus un izvērtējot iestāžu telpu un teritoriju dotās iespējas, apmeklēt Latvijas dažādos muzejus, pavadīt tur vairāk laikā nekā agrāk, kad dzīvojām steigā, un smelties mūsu daudzveidīgo muzeju kultūras piedāvājumu," uzsvēris Valsts prezidents.

Kancelejā informē, ka Valsts prezidenta Goda medaļa ir darināta no sudraba. Tās aversu rotā reljefā veidots Rīgas pils attēls un Valsts prezidenta Egila Levita paraksts. Savukārt medaļas reversā redzams reljefā veidots Latvijas lielais valsts ģerbonis un Satversmes ievada pirmais teikums: "1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tai neatņemamām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!