ASV lielākajās pilsētās šajā nedēļas nogalē turpinās plaši vardarbīgi protesti un grautiņi, kas pamudinājis iedzīvotājus uz marodierismu. Kāda Filadelfijā dzīvojoša latviete Vineta Baļķena "Delfi" iesūtījusi savu video, kurā iemūžināts, kā pilsētas centrā tiek izlaupīti un demolēti veikali.

Video redzams, kā ļaužu pūļi ar dažādiem cietiem priekšmetiem izsit veikalu skatlogus, bet citi ar preču pilniem iepirkumu maisiem tos pamet. "Viss ir izdemolēts," šausminās video autore. Video dzirdams arī sprādziena troksnis.

Jau ziņots, ka grautiņu un protestu dēļ vairākās ASV pilsētās ir izziņota komandantstunda, bet nemieru savaldīšanai iesaistīta nacionālā gvarde.

Atgādinām, ka protesti sākās pagājušajā nedēļā Mineapolē. Tur piektdien, 29. maijā, tika aizturēts policists Dereks Šovens, kurš apsūdzēts par aizturētā afroamerikāņa Džordža Floida nāvi.

Šovens bija redzams sabiedrības sašutumu izraisījušajā video, vismaz piecas minūtes turot celi uz aizturētā Floida kakla. Protesti sākās pēc tam, kad sociālajos medijos parādījās video ar Floida aizturēšanas gaitu.

46 gadus vecais Floids pirmdien Mineapolē tikai aizturēts, policijai izmeklējot apsūdzības par viltotas banknotes izmantošanu.

Video redzams un dzirdams, kā roku dzelžos saslēgtais Floids ir nogāzts zemē un saka, ka nevar paelpot. Viens no policistiem tur celi uz Floida kakla. Notikuma vietā redzami arī citi policisti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!