Foto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien noraidīja Raimonda Lejnieka-Puķes sūdzību, kurā viņš apstrīdēja Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas lēmumu par viņa svītrošanu no galvaspilsētas domes ārkārtas vēlēšanām pieteiktā partijas "Jaunā Saskaņa" kandidātu saraksta.

CVK locekļi norādīja, ka kandidāts nav iesniedzis dokumentus, kas apliecinātu, ka atbilstoši likuma prasībām Lejnieks-Puķe Rīgā ir nostrādājis kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais vismaz pēdējos četrus mēnešus.

Lejnieks-Puķe savā iesniegumā CVK paudis uzskatu, ka atbilst prasībām par kandidēšanu Rīgas domes vēlēšanās, jo ir nodokļu maksātājs Rīgā, kā arī ir sociāli apdrošināts vairāk nekā četrus mēnešus.

CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa norādīja, ka likuma prasība ir par darba vietu, nevis par sociālajām apdrošināšanas iemaksām. Bērziņu papildināja CVK juriste, kura vērsa uzmanību, ka kandidāta iesniegtie materiāli nav uzskatāmi par juridiskiem dokumentiem, jo nav iespējams pārliecināties, uz kuru personu attiecas tajos esošā informācija.

Lejnieks-Puķe CVK šodienas sēdē nepiedalījās. Cits "Jaunās Saskaņas" pārstāvis, kurš bija ieradies sēdē, skaidroja, ka Lejnieks-Puķe uz sanāksmi neesot varējis ierasties objektīvu iemeslu dēļ.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins iepriekš pavēstīja, ka neatbilstības dēļ likumā noteiktajām prasībām, kurām ir jāatbilst, lai kandidētu pašvaldību vēlēšanās, no Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām pieteiktajiem partijas "Alternative", "Jaunā Saskaņa" un Rīcības partijas sarakstiem kopā svītroti desmit kandidāti.

Vēlēšanu komisija kandidātus svītrojusi dažādu iemeslu dēļ, bet lielākajai daļai nebija likumā noteiktā attiecīgā kandidēšanas pazīme - vai nu Rīgā nav nepārtraukti desmit mēnešus reģistrēta dzīves vieta, vai nav darba vietas Rīgā vai arī galvaspilsētā nepieder nekustamais īpašums, norādīja Kokins. Lai varētu kandidēt vēlēšanās, pretendentam ir jāatbilst vismaz vienam no šiem nosacījumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!