Foto: LETA

Valdība otrdien atbalstījusi Kultūras ministrijas (KM) pieprasījumu piešķirt 2 000 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai "Radošo personu nodarbinātības programma", portālu "Delfi" informēja KM.

Tās ietvaros paredzēts sniegt atbalstu dīkstāvē esošajām radošajām pašnodarbinātajām personām 500 - 1000 eiro apmērā ik mēnesi – atkarībā no līdzšinējiem ienākumiem.

Plānots, ka Valsts kultūrkapitāla fonda padome mērķprogrammas nolikumu varētu izvērtēt un apstiprināt nākamajā nedēļā, lai marta sākumā varētu uzsākt radošo personu pieteikumu pieņemšanu.

KM jau ziņojusi, ka pēc Pašnodarbināto mūziķu biedrības sniegtajiem datiem tikai 2% ir saņēmuši atbalstu pašnodarbinātajiem paredzētajās VID administrētajās otrās kārtas programmās. 35% respondentu no pašnodarbinātajiem, pašnodarbinātajiem uz autoratlīdzību līguma pamata, saimnieciskā darba veicējiem, patentmaksas maksātājiem, individuālajiem komersantiem, SIA vai mikrouzņēmuma īpašniekiem nemaz nav pieteikušies un nepretendē uz kādu no atbalsta instrumentiem kā biežāko iemeslu minot nespēju izpildīt noteiktos kvalifikācijas kritērijus.

Tāpēc KM un VKKF izstrādājusi "Radošo personu nodarbinātības programmu". Šo VKKF mērķprogrammu paredzēts īstenot laika posmā no marta līdz 30. jūnijam, izsludinot divas pieteikuma kārtas – atbalstam radošajai darbībai laika periodā 1. janvāris – 31. marts un 1. aprīlis – 30. jūnijs, ar atbalstu ieguvušajām personām noslēdzot līgumu par radošās stipendijas piešķiršanu 650 eiro/mēnesī radošā darba veikšanai.

Paredzēts, ka tiks piešķirtas 1 000 radošā darba stipendijas. Mērķprogrammai varēs pieteikties fiziskas personas, kuras bijušas radoši aktīvas pēdējo trīs gadu laikā, kuru līdzšinējā, kā arī plānotā radošā darbība veicina Latvijas kultūras un mākslas attīstību, kuru profesionālā darbība ierobežota valstī Covid-19 ierobežošanai noteikto drošības pasākumu dēļ un kuras pieteikuma iesniegšanas brīdī nesaņem dīkstāves pabalstu.

Pēc KM veiktajiem aprēķiniem VKKF atbalsta programmai "Radošo personu nodarbinātības programma" 1. pusgadā varētu pretendēt 1 622 radošās personas, kuru darbība ir kultūras jomā noteikto Covid-19 ierobežošanas pasākumu dēļ ir apturēta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!