Foto: Evija Trifanova/LETA

Ārpus rindas pie vakcīnām pret Covid-19 saviem darbiniekiem mēģinājuši tikt Latvijas lielākie zāļu ražotāji – AS "Grindeks" un AS "Olainfarm", vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Februāra sākumā prioritāri vakcinējamo iedzīvotāju grupā tika iekļauti arī 4000 farmācijas uzņēmumu darbinieku, kas nodrošina zāļu izplatīšanu aptiekās un piegādi slimnīcām un ārstu praksēm. "Nekā personīga" zināms, ka zāļu lieltirgotavas šo situāciju izmantojušas arī, lai pret Covid-19 savakcinētu biroja darbiniekus un informācijas tehnoloģiju speciālistus.

Līdz šim tādās zāļu lieltirgotavās kā "Recipe Plus", "Tamro" un "Magnum Medical" pret Covid-19 esot sapotēti attiecīgi 75, 50 un 34 darbinieki.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) raidījumam "Nekā personīga" atzina, ka farmaceiti un profesionāļi, kuri strādā zāļu piegādes ķēdēs tiek prioritāri vakcinēti kopā ar mediķiem. Tomēr mēdzot būt arī "dažādas situācijas" un "jocīgi" gadījumi, kurus ministrs izvēlējās apzīmēt kā "pārpratumus".

"Mums ienāk informācija arī par kaut kādām pārmērībām un atkāpēm, un cilvēki bažījās, un mēs pārbaudām šīs situācijas. Piemēram, nesen izskanēja neoficiāla informācija, jāsaka, kuru mēs pēc tam pārbaudījām, par to, ka kāds liels ražojošs uzņēmums esot piedāvājis vakcinēties, pie kam tostarp cilvēkiem, kas galīgi nav saistīti ar farmācijas jomu tiešā veidā," raidījumam pastāstīja Pavļuts.

Pēc viņa teiktā, šajā situācijā iejaukušās atbildīgās valsts institūcijas – Veselības inspekcija (VI) veikusi pārbaudi un "situācija ir novērsta".

"Nekā personīga" neoficiāli zināms, ka pārbaude notikusi zāļu ražotājā "Grindeks", kur vakcināciju pret Covid-19 organizējis "Veselības centrs 4". Potēšana bijusi plānota arī "Olainfarm", un arī to pārbaudīšot VI.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9. janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11. janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.

Savukārt 10. februārī vakcinēt sāka sociālās aprūpes centru klientus un darbiniekus, bet 11. un 12. februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

17. februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas gan pagaidām vēl nav uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna" un "AstraZeneca", taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!