Fоtо: LETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 26. februārī braucis ar autobusu Talsi-Sabile-Abavciems-Sabile-Talsi un atpakaļ ar autobusu Talsi-Sabile-Kuldīga-Aizpute-Liepāja, portālu "Delfi" informēja SPKC.

No Sabiles līdz Talsiem pasažieris braucis ar AS "Talsu autotransports" (reisa nr. 6416) autobusu pulksten 8.21.

Savukārt atpakaļ no Talsiem līdz Sabilei ar AS "Liepājas autobusu parks" (reisa nr. 7512) autobusu pulksten 13.35.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajā datumā šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka esi bijis kontaktā ar Covid-19 slimnieku var palīdzēt lietotne "Apturi Covid". Izmantojot lietotni, varēsi savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Līdz 6. aprīlim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19. Ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas un bez ārsta nosūtījuma.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !