Foto: LETA

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, kurš 13. Saeimā tika ievēlēts no politiskā spēka "KPV LV" saraksta, izlēmis mainīt partejisko piederību un kļūt par Nacionālās apvienības (NA) biedru, portālu "Delfi" informēja ministra padomniece Vineta Vilistere-Lāce.

"Vēlos jūs informēt, ka esmu pieņēmis lēmumu izstāties no politiskās partijas, kura man deva iespēju sākt darboties politikā," savā paziņojumā medijiem norāda ekonomikas ministrs. "Esmu daudz domājis par saviem nākotnes izaicinājumiem un darbiem, vai un kā tie var palīdzēt Latvijas kā nacionālas valsts attīstībai un stiprināšanai. Atbilde nav bijusi vienkārša, jo, lai turpinātu darboties politikā, ir jābūt stiprai pārliecībai par to, ka spēšu atdot no sevis visu."

"Man ir bijusi iespēja izvērtēt un pārdomāt to, kura politiskā organizācija manai pārliecībai ir vistuvākā. Negribu noniecināt nevienu politisko partiju un jo īpaši tās, kuras bija gatavas dot man iespēju, taču esmu izdarījis savu izvēli par labu Nacionālajai apvienībai," turpina ministrs.

Ekonomikas ministrs uzskata, ka NA "ir kas vairāk kā politiska organizācija". Viņš redz, ka "šīs organizācijas vērtības sakņojas cilvēkos, kuri ar lielu degsmi aizstāv Latviju kā nacionālu valsti, sākot no lielpilsētām un beidzot ar maziem ciematiem".

Politiķis atzīst, ka viņam ir ļoti tuvas NA ģimeniskās vērtības, jo paša ģimenē aug trīs meitas.

Kā liecina NA paziņojums, abi politiskie spēki – NA un "KPV LV" – ir vienojušies par koordinētu sadarbību ekonomikas un zemkopības jomās. Savukārt vienošanās starp partijām tapusi, jo partijas ir vienisprātis, ka Covid-19 pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem.

"Taču krīzes rada ne tikai izaicinājumus, bet arī jaunas iespējas ekonomikas nākotnes attīstībai, tāpēc politiķu pienākums ir šīs iespējas izmantot, nodrošinot, ka pēc pandēmijas pārvarēšanas ekonomika piedzīvos izaugsmi. Koordinēta un veiksmīga nākotnes ekonomikas izaugsme ir vienīgais nodrošinājums tam, lai nodokļu politika paliktu stabila, prognozējama un vērsta uz nodokļu samazinājumu," norādīts NA paziņojumā.

Pēc informācijas par politiķa lēmumu mainīt partijas piederību partijas "KPV LV" valde trešdien, 21. aprīlī, lēmusi atsaukt no ekonomikas ministra amata Vitenbergu, ap pusnakti portālu "Delfi" informēja politiskais spēks. Par šo "KPV LV" lēmumu ceturtdien tiks informēts arī premjers Krišjānis Kariņš (JV).

"KPV LV" valdes priekšsēdētāja, parlamentāriete Ieva Krapāne paziņojumā medijiem norādījusi: "Vitenbergs ekonomikas ministra amatā tika deleģēts no mūsu partijas, tāpēc būtu tikai godprātīgi, ja līdz ar publiskiem paziņojumiem par pievienošanos citai partijai viņš paziņotu par amata atstāšanu. Šādu lēmumu mēs nesagaidījām, tāpēc esam valdē nolēmuši atsaukt viņu no ekonomikas ministra amata."

"Šis nebija viegls lēmums, jo līdz šim kā partija esam stāvējuši par cilvēku, kuram ticējām un kuru vienmēr atbalstījām grūtos brīžos un sarežģītu un sabiedrībai nesaprotamu lēmumu pieņemšanā. Šobrīd Vitenbergs labprātīgi ir izvēlējies iet citu ceļu un mēs esam pieņēmuši viņa lēmumu ar sapratni un cieņu. Apzinoties, ka šobrīd valstī pandēmijas apstākļos ir vajadzīga stabilitāte un rīcībspēja, esam jau izskatījuši jaunu kandidātu iespējas, kas spēs operatīvi nodrošināt pēctecību Ekonomikas ministrijas darbā," skaidrojusi Krapāne.

Valdībā no "KPV LV" turpina darboties labklājības ministre Ramona Petraviča un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens, savukārt no NA – kultūras ministrs Nauris Puntulis un zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Ceturtdienas rītā sarunā ar Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu "Rīta panorāma" "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo pauda, ka iespējamos ministra amata kandidātus atklās pēc sarunas ar premjeru.

Savukārt Vitenbergs LTV raidījumā "Rīta panorāma" sacīja, ka viņš, mainot partiju, rēķinājās ar sekām. "Es uzskatu, ka esmu līdz šim pildījis savus amata pienākumus pēc labākās sirdsapziņas. [..] Mans darbs ir bijis lojāls mūsu uzņēmumiem. Tas atbalsts, kas sniegts, bijis komplekss un visaptverošs," ceturdienas rītā LTV pauda Vitenbergs.

Arī viņš apliecināja, ka pagaidām nav sazinājies ar premjeru. Jautāts, kā viņš redz turpmāko koalīcijas darbu, Vitenbergs atbildēja: "To rādīs tuvākās dienas. Vēl aizvien visiem kopā jācīnās ar Covid-19."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!