Foto: LETA
Piektdien, 30. aprīlī, Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītāja Elīna Trautmane kopā ar drošību uzraugošajām iestādēm un citām atbildīgajām pašvaldības amatpersonām vērtēja 9. maijā pieteikto publisko pasākumu norisi un pieņēma lēmumu, ka pieeja tā dēvētajam Uzvaras piemineklim un tā teritorija 8. un 9. maijā tiks ierobežota, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

Parka apkārtnē tiks noteikti satiksmes ierobežojumi, par kuriem paredzēts informēt atsevišķi.

Epidemioloģiskās drošības dēļ šogad organizēti pasākumi pie pieminekļa nenotiks, tādēļ pašvaldība aicina cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu sev un citiem.

Saistībā ar 9. maiju pašvaldība sākotnēji bija saņēmusi trīs pasākumu pieteikumus – divus publisku pasākumu un vienas sapulces pieteikumu.

Sākotnējās sarunās, kurās pašvaldība skaidroja tiesisko situāciju, visi pieteicēji atsauca savus pasākumus. Pēc tam gan pašvaldība saņēma jaunu pasākuma – piketa – pieteikumu no biedrības "9maijs.lv" un trīs piketa pieteikumus no fiziskām personām ar norises vietu Uzvaras parkā.

Analizējot pieteikto pasākumu norisi un ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas apstākļus, pašvaldības organizētā starpinstitūciju sanāksmē tika nolemts, ka pasākumu organizatoriem lūgs mainīt piketa norises vietu un laiku.

Biedrība "9maijs.lv" par pieteiktā piketa norises vietas un laika maiņu lems piektdien. Savukārt pārējo triju pasākumu pieteicēji informēja, ka vēlas savus pieteikumus piketa rīkošanai atsaukt, jo nepiekrīt mainīt piketa norises vietu un laiku un rīkosies atbilstoši tiesiskajam regulējumam, vēsta domē.

Trautmane pasākumu pieteicējiem izsūtījusi vēstuli ar aicinājumu ievērot epidemioloģiskās situācijas dēļ noteiktos ierobežojumus un papildus informēt iedzīvotājus par faktu, ka šogad tradicionālie pasākumi nenotiks un aicināt cilvēkus būt atbildīgiem, nepulcēties, ievērot noteiktās prasības un neradīt apdraudējumu.

Jau ziņots, ka patlaban, Covid-19 pandēmijas laikā, publiski pasākumi ir aizliegti, bet piketi atļauti tikai līdz 10 cilvēkiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!