Aizsardzības nozares ziņu portāls "Sargs.lv" sadarbībā ar Valsts robežsardzi piedāvā iepazīties ar stāstu par kādu irākiešu ģimeni, kas kļuvusi par Baltkrievijas režīma īstenotā hibrīdkara upuriem, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļa.

Pagājušajā nedēļā humānu apsvērumu dēļ Latvijas robežsargi atļāva šķērsot robežu kādai irākiešu ģimenei, kas kļuvusi par reāliem upuriem Aleksandra Lukašenko īstenotajā hibrīdkarā pret Latviju.

Irākiešu ģimenei Baltkrievijā atņemtas pases, kā arī nav nodrošināta pienācīga medicīniskā aprūpe pēc tam, kad sievietei uz robežas palicis slikti ar veselību. Lai arī sievietei tika sniegta sākotnējā medicīniskā palīdzība, viņa sliktā stāvoklī tika nogādāta atpakaļ robežjoslā.

Pēcāk Baltkrievijas robežsardzes dienests šīs sievietes nelaimi izmantojis saviem propagandas mērķiem. "Baltkrievijas robežapsardzes dienesta interneta mājaslapā aizvien ir atrodama melīga publikācija, kurā apgalvots, ka Latvijas robežsargi, neraugoties uz personas smago veselības stāvokli, viņu pametuši likteņa varā, kamēr Baltkrievijas puse sniegusi palīdzību," preses paziņojumā medijiem raksta AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļa.

Lai gan Baltkrievijas propagandas materiālā kāds no ārstiem norāda, ka sievietes stāvoklis ir smags, viņa jau otrajā dienā pēc hospitalizēšanas no slimnīcas burtiski izmesta. Savukārt formās tērpti baltkrievu drošībnieki gan viņai, gan viņas vīram un nepilngadīgajam dēlam atņēmuši pases.

"Sargs.lv" jau vēstīja, ka neraugoties uz arvien pieaugošo migrantu skaitu, kuri "iestrēguši" uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, Latvijas robežsargi un mediķi turpina sniegt tiem nepieciešamo atbalstu, nodrošinot migrantiem pārtiku, teltis un medicīnisko aprūpi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!