Foto: LETA

Latvijā ieslodzīto personu vakcinācijas aptvere uz ceturtdienu, 4. novembri, ir sasniegusi 57%. Vakcīnu saņem tās ieslodzītās personas, kuras ir piekritušas vakcinācijai, portālu "Delfi" informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) pārstāve Ksenija Vītola.

Ieslodzīto vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls.

"Norādām, ka gan nodarbināto, gan ieslodzīto personu vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības," pauda IeVP.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudus, visās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzīto rutīnas testēšana, kontaktpersonu apzināšana un stingru epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana.

Šobrīd karantīna ir izsludināta Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Olaines cietumā un Valmieras cietumā.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietumā Latvijas cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumā.

Tāpat IeVP pārstāve Vītola minēja, ka šobrīd Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir vakcinēti 94% nodarbināto.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!