Foto: Shutterstock

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP), veicot Latvijas teritorijā retranslējamo audio un audiovizuālo programmu saraksta auditu, ir pieņēmusi lēmumu izslēgt no programmu saraksta 38 programmas, portāls "Delfi" uzzināja NEPLP.

No programmu saraksta izslēgtas "9 kanal Izrail"; "AB Moteurs"; "BBC Earth"; "Boomerang Europe"; "CBS Drama (EMEA)"; "Chelsea TV (HD)"; "Damskiy klub"; "Discovery World"; "Disney XD"; "Dzhey Si Ti Vi (JCTV)"; "High TV 3D"; "iConcerts SD/HD"; "LNK"; "Lover Radio"; "Maxxi TV"; "MGM HD"; "Motorsport.tv"; "Musicbox"; "Platinum TV"; "Radost' moya"; "Rai Uno"; "RIBALKA TV"; "TNT Cyprus"; "TNT Film"; "TRT World"; "TVE Internacional Europa"; "Universal Channel"; "VIASAT Golf"; "VIASAT Motor"; "VIASAT Xtra"; "Outdoor Channel"; "Outdoor Channel HD", "3flow 3D"; "Amazing life"; "C Music TV"; "Pervyy delovoy" "Dairing TV" un "Egoist TV".

Lēmums pieņemts, apkopojot kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēju sniegto informāciju, kā arī sazinoties ar programmu pārstāvjiem.

No iegūtās informācijas NEPLP guvusi pārliecību, ka kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēji tās vairs neizmanto, vairākus mēnešus nav iekļāvuši savos programmu sarakstos, vai arī programmām vairs nav spēkā esošas licences.

"Šis ir pirmais rezultāts NEPLP uzsāktajam kabeļoperatoru nozares auditam, kuram sekos vairāki citi nozīmīgi soļi, kas nozari padarīs caurskatāmāku," izteicies NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Savukārt Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls uzsvēris, ka notikušais ir NEPLP un nozares kopdarba rezultāts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!