Foto: Shutterstock
Savstarpējās pieredzes apmaiņas darbnīcas ietvaros Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) tika veiktas trīs operācijas pacientiem ar ļoti sarežģītiem ļaundabīgiem nieru audzējiem, portālu "Delfi" informēja slimnīcā.

Kā norādīja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece, visi pacienti tika izrakstīti trešajā vai ceturtajā pēcoperācijas dienā tālākai ambulatorai rehabilitācijai.

Šī gada 9. un 10. decembrī RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikā viesojās medicīnas zinātņu doktors Albertas Čekauskas, kas ir arī Viļņas Universitātes slimnīcas Santaros klīnikas uroloģijas departamenta vadītājs. Darbnīcas mērķis bija īstenot mediķu pieredzes apmaiņu nieru audzēju ārstēšanā starp vadošajām abu valstu uroloģijas klīnikām, izmantojot 3D laparoskopijas sistēmu.

Laparoskopija ir minimāli invazīva ķirurģijas metode, ko veic caur nelieliem griezumiem vēdera sienā, ievadot speciālus ķirurģiskos instrumentus, kā arī nelielu videokameru jeb laparoskopu. Operācijas laikā, pielietojot inovatīvu laparoskopijas sistēmu, kas aprīkota ar trīsdimensiju videokameru, tiek iegūts telpisks attēls, kas ir maksimāli pietuvināts tam, kā orgāns izskatās realitātē. Tāpat iespējams izšķirt orgāna struktūras, aplūkot to no visām pusēm, precīzi redzot audzēja un orgānu robežas un saīsinot operācijas laiku, tādējādi veiksmīgi ārstējot nieru vēzi, skaidroja slimnīcā.

RAKUS Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas vadītājs asoc. prof. Vilnis Lietuvietis norāda, ka slimnīcai ir patiess gandarījums, ka šādas savstarpējās pieredzes apmaiņas darbnīcas ietvaros var pilnveidot ne vien savu un ārvalstu speciālistu kompetences un zināšanas par jaunākajām ārstēšanas iespējām, bet arī veicināt mediķu prasmju un kompetenču pilnveidi, nodrošinot pacientiem tādu pašu medicīnisko palīdzību kā vadošajās Eiropas valstu klīnikās.

Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnika kapacitātes ziņā ir lielākā šāda veida ārstniecības iestāde Latvijā, kur ik gadu tiek veiktas vairāk nekā 1200 ļaundabīgo audzēju operācijas, sacīja Lietuvietis. "Pateicoties šādām mūsdienīgām tehnoloģijām, mēs Latvijas iedzīvotājiem varam nodrošināt augsti standartizētas operācijas, kas ietver īsāku pēcoperācijas un atlabšanas periodu, tādējādi samazinot arī uzturēšanās ilgumu slimnīcā, asins zudumu operācijas laikā un pretsāpju medikamentu lietošanas daudzumu. Pacients pēc šādas operācijas ievērojami ātrāk var atgriezties savās ierastajās ikdienas gaitās. Tie ir būtiski ieguvumi gan cilvēkam, gan arī sabiedrībai kopumā," uzsvēra Lietuvietis.

Kā norādīja slimnīcā, pēdējos gados ir nostiprinājusies sadarbība starp RAKUS un Santaros klīniku. Tiek īstenota gan rezidentu apmācība, gan notiek aktīva medicīnas studentu pieredzes apmaiņa "Erasmus" programmas ietvaros.

Pieredzes apmaiņas darbnīca tika organizēta sadarbībā ar "Aslimnīcas Mācību centrs" atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!