Foto: LETA
Darba veikšanai klātienē darbiniekiem nebūs jāveic Covid-19 tests, paredz otrdien, 25. janvārī, Ministru kabinetā atbalstīties grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Izmaiņas tiek pamatotas ar to, ka patlaban darba pienākumus vairs nevar veikt bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, tāpēc nav pamata saglabāt normu, ka darbiniekiem, kas strādā klātienē bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, tiek veikta testēšana.

Tādējādi turpmāk darba pienākumus klātienē varēs veikt tikai tad, ja ir vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Vienlaikus ar grozījumiem rīkojumā paredzēts, ka darbinieki, kuri strādā klātienē un kuriem darba devējs neorganizē skrīninga testēšanu vai kuriem tā nav veikta pēdējo 72 stundu laikā, ierodoties darba vietā, apliecina, ka viņiem nav akūtu elpceļu infekcijas slimības pazīmju, nav pienākuma ievērot izolāciju, mājas karantīnu vai pašizolāciju.

Klātienē strādājoša darbinieka pienākums ir nekavējoties ziņot darba devējam, ja viņam ir apstiprināta inficēšanās vai ir pamatotas aizdomas, ka tā ir inficēta ar Covid-19, ieskaitot gadījumus, ja ir pozitīvs antigēna testa rezultāts.

Jau vēstīts, ka, lai izvairītos no sabiedrībai kritiski svarīgu nozaru darbības pārtraukšanas darbinieku prombūtnes dēļ, valdība vienojās samazināt izolācijas un mājas karantīnas laiku.

Tāpat ziņots, ka no šodienas, 25. janvāra, Latvijā publiskās vietās vairs nedrīkstēs valkāt auduma mutes un deguna aizsegus, to vietā būs jālieto medicīniskās maskas vai FFP2 respiratori.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!