Foto: VUGD

Trešdien, mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirtī, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā cietis cilvēks, portāls “Delfi” uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Pulksten 14.07 VUGD saņēma izsaukumu uz Rēzeknes novada Ozolaines pagastu, kur dega vienstāva pirts piecu kvadrātmetru platībā. Mēģinot dzēst uguni paša spēkiem pirms VUGD ierašanās, cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Pulksten 15.34 ugunsgrēks likvidēts.

Trešdien pulksten 21.23 glābēji steidzās uz izsaukumu Lielvārdes ielā Rīgā, kur divpadsmitstāvu ēkā dega dzīvoklis 15 kvadrātmetru platībā. Piekļūšanu notikuma vietai apgrūtināja pie ēkas novietotās automašīnas. No ēkas tika evakuēti četri cilvēki.

Pulksten 23.05 ugunsgrēks likvidēts. Mājoklī, kur bija izcēlies ugunsgrēks, dūmu detektors netika konstatēts.

VUGD aicina nenovietot automašīnas pie daudzdzīvokļu namiem tā, lai neaizšķērsotu ceļu operatīvo dienestu transportlīdzekļiem. Steidzoties uz ugunsgrēku dzēšanu vai glābšanas darbiem, ugunsdzēsējiem ir ļoti svarīgi pēc iespējas tuvāk un ātrāk nokļūt līdz notikuma vietai, un nereti tieši šīs satiksmē un neizbraucamos pagalmos lieki iztērētās sekundes ir no svara.

Aizvadītajā diennaktī glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega mikroautobuss, sodrēji dzīvojamo māju dūmvados, piededzis ēdiens, sabiedriskas vienstāva ēkas ārsiena, jumts un atkritumi konteinerā, dzīvojamā māja, telpa divstāvu biroja ēkā, vieglā automašīna

Trešdien pēcpusdienā tika saņemta informācija, ka Alūksnes novada Mārkalnes pagastā uz Alūksnes ezera ledus atrodas divi cilvēki un miglas dēļ nespēj nokļūt krastā.

Šoreiz glābšanas darbus nebija jāveic, jo cilvēki atnāca uz krastu pašu spēkiem.

VUGD atgādina: atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Jāatceras, ka ledus kārta uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi. Tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna, tomēr cilvēkiem nereti veidojas maldīgs priekšstats, ka ledus ir izturīgs.

Tāpat trešdien Kuldīgas novada Alsungas pagastā no vircas bedres tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 42 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!