Foto: Edgars Grundšteins

Saeima ceturtdien, 10. februārī, atbalstīja valdības lēmumu pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas un Baltkrievijas pierobežā.

Izmaiņas paredz Ludzas, Krāslavas un Augšdaugavas novadā, kā arī Daugavpils valstspilsētā pagarināt ārkārtējo situāciju līdz šā gada 10. maijam, ņemot vērā situāciju uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.

Ārkārtējā situācija izsludināta aizvadītā gada augustā, ņemot vērā Latvijas un Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījumu skaita straujo pieaugumu, kā arī izvērtējot iepriekš Lietuvā fiksēto lielo Lietuvas un Baltkrievijas valsts robežas nelikumīgās šķērsošanas gadījumu skaitu.

Iepriekš iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP) atzina, ka, redzot, ka spiediens uz mūsu robežu neizsīkst un turpinās Aleksandra Lukašenko režīma organizētā hibrīdoperācija, nav citas iespējas kā turpināt ārkārtējo situāciju pierobežas pašvaldībās.

"Tas ļauj mums operatīvāk reaģēt un sadarboties ar citiem dienestiem šajā krīzes situācijā. Esam izstrādājuši dažādus notikumu attīstības scenārijus un būsim gatavi reaģēt, ja situācija saasināsies," citēta Golubeva.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!