Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Patlaban Latvijas valstspiederīgie neizrāda lielu interesi atgriezties no Ukrainas, otrdien, 15. februārī, preses konferencē informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Viņš informēja, ka patlaban konsulārajā reģistrā ir reģistrējušies 50 Ukrainā dzīvojoši valstspiederīgie.

Skaidrojot ne pārāk lielo interesi par atgriešanos Latvijā, Rinkēvičs pieļāva, ka iespējams valstspiederīgie "īsti netic, ka notiks kaut kas slikts".

Tāpat ministrs pieļāva, ka aktivitāte varētu augt šonedēļ, kad Latvijas nacionālā lidsabiedrība "airBaltic" nodrošinās vairākus reisus no Ukrainas uz Latviju.

Jau vēstīts, ka pašlaik Ukrainā īslaicīgi uzturas apmēram 2000 Latvijas valstspiederīgo, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Saskaņā ar ministrijas rīcībā esošo informāciju Ukrainā pastāvīgi dzīvo aptuveni 900 Latvijas valstspiederīgo, kas ir reģistrēti.

Vienlaikus ĀM preses sekretārs Jānis Beķeris atzina, ka Ukrainā esošo valstspiederīgo skaits varētu būt krietni lielāks, jo ne visi no viņiem reģistrējas konsulārajā reģistrā, taču kopējo cilvēku skaitu palīdz noteikt izplatītie brīdinājumi īsziņas veidā.

Apmēram 2000 Ukrainā esošajiem valstspiederīgajiem, kuri ir Latvijā reģistrēto mobilo sakaru abonenti, ministrija ir nosūtījusi informāciju par notiekošo. Beķeris pieņem, ka lielākoties tie ir cilvēki, kuri Ukrainā uzturas īslaicīgi.

"Mums ir ļoti nopietnas bažas par drošības situāciju, un tādēļ mēs aicinām Latvijas valstspiederīgos, pirmkārt, nedoties uz Ukrainu šobrīd un tuvākajā laikā izceļot no Ukrainas, adekvāti novērtējot ticamo apdraudējumu," aicināja Beķeris.

Tos, kuri nevar atlikt braucienu, un, uzņemoties risku, dodas vai arī tos, kuri kādu neatrisināmu iemeslu dēļ nevar izceļot no Ukrainas, Beķeris aicināja reģistrēties un atstāt informāciju par sevi konsulārajā reģistrā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!