Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Šorīt uz plkst. 6.30 sniegs un apledojums vietām Vidzemē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem, portālu "Delfi" informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 47 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz:

  • Vidzemes šosejas (A2) no Smiltenes pagrieziena līdz Veclaicenei;
  • Daugavpils šosejas (A6) no Saulkalnes līdz Skrīveriem;
  • Rēzeknes šosejas (A12) no Rēzeknes līdz Terehovai;
  • Grebņeva – Medumi šosejas (A13) no Rēzeknes līdz Grebņevai;
  • Kokneses šosejas (P80) no Rīgas apvedceļa līdz Skrīveru pagriezienam.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Valkas, Aizkraukles, Alūksnes, Gulbenes, Ludzas, Madonas un Ogres apkārtnē.

Autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot piesardzīgu distanci.

Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

LVC autovadītājus informēt par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!