Foto: DELFI

Ministru kabinets ceturtdien, 24. februārī, ārkārtas sēdē pieņēma grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, ar kuriem atļauts piketos pulcēties līdz 3000 cilvēku. Līdz šim spēkā esošais regulējums atļāva pulcēties ārā līdz 20 cilvēku.

Minētais lēmums tiek pamatots ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju, kas prasa iespēju plašākai sabiedrībai nevardarbīgā veidā paust savu viedokli un nostāju pret notiekošo pasaulē, bet līdz šim spēkā esošais regulējums ierobežoja cilvēku iespējas šādām miermīlīgām izpausmēm.

Valdība lēma līdz 3000 palielināt personu skaitu aizsargātas miermīlīgas pulcēšanās brīvības izpausmēs ārā, piemēram, sapulcēs, gājienos un piketos.

Tāpat būs ļauts valsts un pašvaldību institūcijām rīkot publiskus pasākumus ārā epidemioloģiski nedrošā vidē līdz 3000 personām.


Jau vēstīts, ka vairāki desmiti cilvēki ceturtdien, 24. februārī pulcējas pie Krievijas vēstniecības Rīgā, lai protestētu pret Krievijas un Baltkrievijas iebrukumu Ukrainā, kas uzsākts ceturtdienas rītā, novēroja portāls "Delfi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!