Foto: Shutterstock

Skolēnu un izglītības iestādēs nodarbināto Covid-19 testēšana atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra algoritmam turpināsies arī pēc 1. marta, kad Latvijā atceļ ārkārtējo situāciju, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) komunikācijas nodaļa.

Tāpat skolās arī pēc 1. marta saglabājas spēkā prasība regulāri vēdināt mācību telpas un ievērot vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības, proti, lietot dezinfekcijas līdzekļu, mazgāt rokas un citas.

Sākot ar 1. martu, skolās vairs nebūs prasība par klašu nepārklāšanos, platību uz katru izglītojamo un grupu lielumu. Tiesa, IZM aicina ikvienu izglītības iestādi izvairīties no personu drūzmēšanās, kā arī rekomendē turpināt ievērot distancēšanos.

Skolās, sākot ar 1. martu, saglabājas prasība izglītības iestādēs lietot nemedicīniskās auduma sejas maskas, kas iepirktas izglītības iestāžu vajadzībām. Tiesa, no 1. līdz 31. martam izglītības iestādes vadītājs sadarbībā ar izglītības iestādes padomi, izvērtējot epidemioloģisko situāciju, drīkst pieņemt pamatotu lēmumu, ka izglītības procesā iekštelpās sejas maskas var nelietot 1.–3. klašu bērni, tostarp interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās.

Līdz 31. martam noteikta prasība, ka izglītības programmu īstenošanā nodarbinātajiem, pakalpojumu sniedzējiem, kuri pakalpojuma sniegšanas vietā nonāk saskarē ar izglītojamiem, jeb skolotājiem bērnu uzraudzības pakalpojuma un pedagogu privātprakses pakalpojuma sniedzējiem ir jābūt ar vakcinācijas (vismaz primārās vakcinācijas) vai pārslimošanas sertifikātu.

Skolēni, skolas darbinieki un izglītojamo asistenti joprojām drīkstēt neievērot mājas karantīnas nosacījumus, lai piedalītos klātienes izglītības procesā, ja skolās tiek veikts Covid-19 rutīnas skrīnings (to neveic bērniem pirmsskolas izglītības pakāpē), lai pēc iespējas agrīnāk atklātu inficēšanās gadījumus. Šis regulējums attiecībā uz izglītības iestāžu darbiniekiem un izglītojamo asistentiem ir spēkā līdz 31. martam.

Ja skolēnam vai darbiniekam Covid-19 inficēšanās gadījums ir mājsaimniecībā, par kontaktpersonas statusu ir jāinformē izglītības iestāde, lai tās vadība varētu lemt par papildu epidemioloģiskās drošības pasākumu ieviešanu, piemēram, izglītojamo un darbinieku veselības stāvokļa novērošanu, papildu testēšanu, klases ar paaugstinātu Covid-19 izplatības risku nošķiršanu.

Epidemioloģiskās drošības prasības pirmsskolā

Pirmsskolas izglītības pakāpes izglītojamais mājas karantīnas nosacījumus, drīkst neievērot, lai turpinātu piedalīties klātienes izglītības procesā, tikai tādos gadījumos, ja kontakts ar inficēto personu ir noticis ārpus mājsaimniecības.

Tā kā pastāvīgs kontakts ar Covid-19 inficēto vienā mājsaimniecībā ir ar ļoti augstu risku, un pirmsskolas izglītības pakāpē bērniem netiek veikts rutīnas skrīnings un nav iespējams pietiekami operatīvi atklāt inficēšanās gadījumu, tādēļ pēc pēdējā kontakta ar Covid-19 inficētu personu nepieciešams ievērot mājas karantīnu ne mazāk kā 10 dienas vai veikt Covid-19 testu laboratorijā ne agrāk kā septītajā dienā pēc mājas karantīnas uzsākšanas un atgriezties iestādē, ja testa rezultāts ir negatīvs.

Dalībai interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmās nav ierobežojumu, ņemot vērā, ka skolēniem pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē skolā tiek veikts rutīnas skrīnings. Arī pirmsskolas izglītībā iesaistītie bērni, kuriem netiek veikts rutīnas skrīnings, var apmeklēt interešu un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības.

Jau vēstīts, ka līdz ar 1. martu spēkā stājas dažādi Covid-19 ierobežojumu atvieglojumi.

Svētdien atklāti 3616 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par deviņiem mirušajiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!