Foto: Reuters/Scanpix/LETA

No trešdienas, 2. marta, jauniešiem no 12 gadiem, kuri veikuši primāro vakcināciju ar "Comirnaty" vakcīnām, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetos nepieciešamības gadījumā būs iespēja saņemt balstvakcināciju pret Covid-19, portālu "Delfi" informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļjeva.

Saskaņā ar Eiropas Zāļu aģentūras 25. februāra rekomendāciju apstiprināšanai un 28. februāra Eiropas Komisijas saskaņojumu, visā ES ir pieņemts juridiski saistošs gala lēmums par vakcīnas "Comirnaty" izmantošanu balstvakcinācijai no 12 gadu vecuma.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendāciju veseliem bērniem un jauniešiem Covid-19 balstvakcinācija šobrīd nav nepieciešama un netiek rekomendēta.

Ja medicīnisku vai citu formālu iemeslu dēļ balstvakcinācija vecuma grupā no 12 gadiem tomēr ir nepieciešama, to var darīt atbilstoši EZA atzinumam.

NVD atgādina, ka joprojām, tāpat kā pieaugušajiem, arī imūnsupresētajiem bērniem primārā vakcinācija notiek ar trim devām – pirmā deva, pēc 3-4 nedēļām otrā deva un pēc 4 nedēļām trešā deva.

Balstvakcinācija jauniešiem no 12 gadu vecuma ar "Comirnaty" vakcīnu veicama ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc otrās devas saņemšanas.

Balstvakcinācija nav nepieciešama, ja pirms, starp vai pēc vakcinācijas kursa pabeigšanas jaunietim ticis konstatēts Covid-19, skaidroja Vasiļjeva.

"Comirnaty" vakcīna jau līdz šim ir bijusi apstiprināta Eiropas Savienībā divu devu primārās vakcinācijas kursam pusaudžiem (kā arī pieaugušajiem un bērniem no piecu gadu vecuma), un "Comirnaty" balstvakcīnas lietošana ir bijusi apstiprināta lietošanai pieaugušajiem no 18 gadu vecuma.

Pieteikties vakcinācijai iespējams portālā "manavakcina.lv", pa tālruni 8989 vai pie sava ģimenes ārsta.

Jau vēstīts, ka otrdien veikti 22 016 Covid-19 testi, konstatēti 10 574 jauni inficēšanās gadījumi un saņemti ziņojumi par 28 mirušajiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!