Foto: Shutterstock

Izglītības iestāžu darbiniekiem, kas 2021./2022. mācību gada otrajā semestrī ir tieši iesaistīti testēšanas procesā un epidemioloģiski drošas mācību vides nodrošināšanā skolās, saņems piemaksas, otrdien, 1. martā lēma Ministru kabinets (MK).

Valdībā apstiprinātais rīkojuma projekts paredz piešķirt finansējumu skolām 2,9 miljonu eiro apmērā, lai sniegtu atbalstu saistībā ar papildu veiktajiem darbiem epidemioloģisko prasību ievērošanai, tajā skaitā, testēšanu, darbu loģistiku un organizāciju.

Piemaksa tiks piešķirta 30% apmērā no aprēķinātā finansējuma apmēra izglītības iestādes administrācijai. Paredzēts, ka piemaksa izmaksājama divas reizes un tādējādi kopējais piemaksas apmērs ir 60% no izglītības iestāžu administrācijas atlīdzības fonda.

Finanšu atbalstu saņems gan valsts, gan pašvaldību, gan privātās vispārējās, profesionālās un speciālās izglītības iestādes (izņemot tās, kuras īsteno neklātienes, tālmācības, interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmas). Aprēķinā nav iekļautas ieslodzījuma vietās īstenotās izglītības programmas.

Par finansējuma tālāko sadali skolā ir atbildīgs izglītības iestādes direktors. Finansējums paredzēts izmaksai izglītības iestādes administrācijas, tehniskajam, medicīnas un pedagoģiskajam personālam, proti, personām, kas atbildīgas par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, kā arī iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu.

Ar MK apstiprināto rīkojuma projektu var iepazīties šeit.

Jau vēstīts, ka līdz 1. martu ir atcelti vairāki Covid-19 ierobežojumi. Vairāk par aktuālajām epidemioloģiskās drošības prasībām var lasīt šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!