Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

Trešdien, 2. martā, pulksten 16 Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina pedagogus un vecākus uz tiešsaistes sarunu ciklā "Emociju viesistaba". Pirmajā sarunā runās par to, kā skolās runāt par karu, portālu "Delfi" informēja IZM komunikācijas nodaļa.

Sarunā piedalīsies Latvijas Universitātes (LU) Starpnozaru izglītības centra eksperte Solvita Lazdiņa, LU profesore, klīniskā un izglītības psiholoģe Baiba Martinsone un politologs Filips Rajevskis. Sarunu vadīs Daina Jāņkalne.

"Emociju viesistabas" dalībnieki pārrunās emocionālās problēmas un arī konkrētas situācijas, kas Ukrainas kara kontekstā ir aktualizējušās gan pirmsskolās, gan vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, piedāvājot nostādnes un risinājumus, kas palīdzētu izglītības darbiniekiem ikdienas darbā.

Vebināram varēs sekot tiešsaistē IZM sociālā medija "Facebook" un "Youtube" profilā.

Skatītājiem tiešraides laikā arī drīkstēs uzdot arī jautājumus Facebook komentāru sadaļā. Saruna jebkuram interesentam būs pieejama arī ierakstā IZM mājaslapā un sociālo tīklu kontos.

Ikviens interesents pēcāk IZM mājaslapā un sociālo mediju kontos varēs noskatīties arī sarunas ierakstu.

Sarunas tēmas:

  • Emocionāls līdzsvars un drošības sajūtas radīšana bērniem; pareizie vārdi un vēlamā rīcība.
  • Situācija Ukrainā un "kurš ir vainīgs" – vienkāršas atbildes uz sarežģītiem jautājumiem.
  • Naida runa un atšķirīgs viedoklis – kā tos skolā atpazīt un ko ar tiem iesākt.

"Krievijas agresija un brutāls karš Latvijas kaimiņvalstī Ukrainā ir satricinājis ierasto veidu, kā līdz šim bijām pieraduši vērtēt līdzcilvēkus un paši sevi, licis pārvērtēt priekšstatus par faktoriem, kas balsta mūsu dzīves drošību un ļauj prognozēt nākotni. Sabiedrībā valdošā spriedze, neziņa, dusmas un bēdas izpaužas arī skolu dzīves ikdienā, liekot gan pedagogiem, gan skolēniem saskarties ar šo emociju radītiem konfliktiem," norāda IZM.

Jau vēstīs, ka "Delfi" jau ziņoja, ka Ukrainas cilvēku cīņa pret Krievijas iebrucēju kolonnām un desantiem turpinās jau sesto dienu. Teksta tiešraidei par aktuālo saistībā ar karu Ukrainā var sekot līdzi šeit.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!