Foto: F64

Otrdien, 15. martā, Ministru kabinets izdeva rīkojumu naturalizācijas kārtībā uzņemt Latvijas pilsonībā 39 personas, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Ministru kabinetam sagatavotajā rīkojuma projektā ''Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā'' ir iekļauti 39 pilsonības pretendenti, tostarp divi viņu nepilngadīgie bērni.

No 37 pilsonības pretendentiem 81% ir krievi, 5% ukraiņi, 10% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības. 16% pilsonības pretendentu ir pamata, 51% - vidējā, 29% - augstākā izglītība.

Ministru kabineta rīkojuma projektā ir iekļauti 37 pilsonības pretendenti, kuri naturalizējas atbilstoši Pilsonības likumā noteiktajam.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Kopumā Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 148 439 personas.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!