Foto: Sputnik/Scanpix/LETA

ASV finansētā raidsabiedrība "Radio Brīvā Eiropa"/"Radio Brīvība" (RFE/RL) atver jaunus birojus Rīgā un Viļņā, ceturtdien paziņoja raidsabiedrība.

Jaunajos Rīgas un Viļņas birojos strādās "Radio Brīvība" Krievijas redakcijas žurnālisti, kas agrāk strādāja Maskavā, kā arī telekanāla "Current Time TV" redakcija un "Radio Brīvība" Baltkrievijas redakcijas žurnālisti, kuri bija spiesti pamest Baltkrieviju pēc represiju sākuma pret opozīciju un neatkarīgajiem medijiem.

"Jaunie biroji ļaus RFE/RL turpināt vērsties pie mūsu auditorijas Krievijā un Baltkrievijā, neskatoties uz šo valstu varasiestāžu centieniem apklusināt neatkarīgās žurnālistikas balsi. Mēs paplašināsim mūsu centienus mijiedarboties ar auditoriju Krievijā un Baltkrievijā, mēs sniegsim tai to svarīgo informāciju, kuru tā no mums gaida un kurai tā ir izmisīgi vajadzīga," paziņoja RFE/RL prezidents Džeimijs Flaijs.

Viņš pateicās Latvijas un Lietuvas iestādēm par atbalstu vārda brīvībai un palīdzību žurnālistiem, kuri bija spiesti pamest savas valstis.

Rīgā RFE/RL atvērs multimediju biroju, kurā strādās Krievijas redakcijas un "Current Time TV" žurnālisti. Rīgā izvietosies arī raidsabiedrības jaunā nodaļa, kas nodarbosies ar žurnālistu izmeklēšanu. Viļņā strādās Baltkrievijas redakcijas žurnālisti un Baltkrievijas krievvalodīgajai auditorijai paredzēto "Current Time TV" projektu dalībnieki.

RFE/RL 6. martā paziņoja par darbības apturēšanu Krievijā. RFE/RL savu lēmumu skaidroja ar bankrota procedūru, ko Krievijas varasiestādes sākušas pret raidsabiedrību, pieaugošo policijas spiedienu pret RL/RFE žurnālistiem un jauno mediju kara cenzūras likumu Krievijā.

RFE/RL korespondentu punkts tika atvērts Maskavā 1991. gadā pēc prezidenta Borisa Jeļcina ielūguma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!