Foto: LETA

Tuvāko gadu laikā ir jārēķinās, ka Krievijas un Baltkrievijas tirgus būs slēgts, par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) pausto piektdien notikušajā Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) biedru sapulces diskusijā aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Tādējādi, pēc Kariņa teiktā, uzņēmumiem, kas strādāja ar šiem tirgiem, būs jāpārorientē sava darbība. Latvijas ekonomikas attīstības pamatā turpina būt viedā reindustrializācija, tas ir, eksporta ar aizvien lielāku pievienoto vērtību kāpināšana.

Tāpat Kariņš arī atzīmēja, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina sāktais karš Ukrainā un Rietumu demokrātiskās pasaules ieviestās sankcijas pret Krieviju atstās ietekmi uz visu pasaules ekonomiku, tai skaitā arī uz Latvijas tautsaimniecību.

Latvijai patlaban ir mērķtiecīgi virzīties uz atkarības samazināšanu no fosilajiem energoresursiem, kas pamatā nāk no Krievijas, pārejot gan uz plašāku atjaunojamo energoresursu jaudu attīstīšanu, gan arī izvērtējot iespējas attīstīt kodolenerģijas jaudas, uzsvēra premjers.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!