Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Rēzeknes slimnīcā joprojām tiek novērota tendence, ka vairākums pacientu, kuri smagas Covid-19 gaitas dēļ ir jāievieto slimnīcā, nav saņēmuši vakcīnu pret Covid-19 infekciju, un īpaši smagi slimība skar seniorus, informēja Rēzeknes slimnīcas pārstāve Laura Sondore.

"Pēdējā mēneša laikā Rēzeknes slimnīcā situācija vērtējama kā nemainīgi stabila — stacionārā ik dienas ārstējas ap 50 ar Covid-19 inficēti pacienti. Līdzīgi kā iepriekšējās divās, trijās nedēļās, Rēzeknes slimnīcā ik diennakti tiek stacionēti līdz astoņi jauni Covid-19 pacientiem," piebilda Sondore.

Šīs nedēļas sākumā Rēzeknes slimnīcā ārstējās 52 Covid-19 pacienti, no kuriem Covid-19 infekcija kā pamatdiagnoze ir 24 pacientiem, tostarp astoņi ir bērni.

Sondore atklāja, ka vienam Covid-19 inficētam pacientam ir smaga slimības gaita. Kopumā tomēr ir vērojama pozitīva tendence - salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, ir krietni samazinājies skābekļatkarīgo Covid-19 pacientu skaits, Covid-19 infekcija daudziem pacientiem ir vien kā blakus diagnoze.

"Stacionēto Covid-19 inficēto pacientu atveseļošanās norit vieglāk un īsākā laika periodā," atzīmēja Sondore.

Rēzeknes slimnīcas pārstāve sacīja, ka slimo arī mediķi, bet situācija pašlaik nav kritiska. "Šobrīd no kopējā Rēzeknes slimnīcas 694 darbinieku skaita inficējušies 25, tostarp gan medicīnas, gan atbalsta personāls. Šim skaitlim ir tendence samazināties," pastāstīja Sondore.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!