Foto: LETA

Pirmdien ugunsgrēkos Rīgā un Daugavpilī ugunsdzēsēji no liesmām izglābuši divus cilvēkus, kā arī suni, portālu “Delfi” informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ap pulksten 20.16 glābēji saņēma izsaukumu uz Priežu ielu Rīgā, kur trīsstāvu mājas otrā stāva dzīvoklī dega veļas mašīna 0,5 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no dzīvokļa bija evakuējies viens cilvēks.

Puulksten 20.44 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Savukārt pulksten 19.31 glābēji steidzās uz izsaukumu Nometņu ielā Daugavpilī, kur trīsstāvu mājas pagrabstāvā dega pirts 30 kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no piedūmotās ēkas divi cilvēki bija evakuējušies un VUGD izglāba vēl vienu cilvēku. Pulksten 21.21 ugunsgrēks likvidēts.

Ap pulksten 14.38 saņemts izsaukums Ropažu ielā Rīgā, kur desmitstāvu ēkā dega dzīvoklis 40 kvadrātmetru platībā. No piedūmotās ēkas tika evakuēti 20 cilvēki un no degošā dzīvokļa izvests cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Pulksten 16.04 ugunsgrēks likvidēts.

Tāpat pirmdien glābēji saņēma izsaukumu uz Mežotnes ielu Rīgā, kur dega divstāvu mājai piebūvēta terase piecu kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanas no ēkas evakuējās viens cilvēks.

Ugunsdzēsēji no piedūmotām telpām iznesa suni un nodeva saimniekiem. Pulksten 10.37 ugunsgrēks likvidēts.

Tāpat tika saņemts izsaukums Karogu ielā Jūrmalā, kur divstāvu mājā dega starpstāvu pārsegums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki.

Pulksten 12.41 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – obligāti ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 83 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija kūlas un viens meža ugunsgrēks, 39 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!