Foto: F64

Ministru kabinets otrdien, 12. aprīlī, pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt 247 432 eiro, lai atbilstoši Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas "Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija" septītās kārtas rezultātiem kultūras pasākumu rīkotājiem nodrošinātu biļešu kompensāciju 80% apmērā.

KM portālu "Delfi" informēja, ka VKKF mērķprogrammas septītās – noslēdzošās – kārtas ietvaros šā gada otrajā konkursā pieteikumus atbalstam iesniedza 30 pasākumu rīkotāji, pēc izvērtējuma lemts kompensāciju izmaksāt 29 pasākumu rīkotājiem.

VKKF atbalsta programma Covid-19 ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem "Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija" ir atbalsta programma, ko finansē no valsts budžeta, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari, kompensējot izmaksas, kas radušās, atdodot naudu skatītājiem par biļetēm uz ārkārtējās situācijas laikā atceltajiem kultūras pasākumiem vai epidemioloģisko drošības pasākumu izpildes nodrošināšanai anulētajām biļetēm uz kultūras norisēm.

Šā gada 1. februārī precizētie atbalsta programmas nosacījumi paredz, ka atbalsts par skatītājiem atdotajām biļetēm uz pasākumiem, kas atcelti ārkārtējās situācijas laikā, tiek veikts 80% apmērā no biļešu cenas.

KM atgādināja, ka laika posmā no 2021. gada 11. oktobra līdz 2021. gada 21. oktobrim publiskie pasākumi nevarēja pulcēt vairāk kā 1000 apmeklētājus, papildus nosakot prasības attiecībā uz sēdvietu izkārtojumu un personalizāciju, kā arī nosakot nodrošināmo platību vienam apmeklētājam pasākumos bez sēdvietām.

Publisko pasākumu norise no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada 15. novembrim tika aizliegta, bet pēc tam atjaunoti sākotnējie nosacījumi, vienlaikus samazinot pieļaujamo apmeklētāju skaitu no 1000 uz 500 un aizliedzot pasākumu norisi, kas nenorisinās sēdvietās.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!