Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI

27. aprīlī Rīgas domes deputāti atbalstījuši vairāku infrastruktūras objektu – Gaisa tilta, Gustava Zemgala pārvada, Jorģa Zemitāna tilta, Vanšu tilta un Mūkusalas krastmalas – atjaunošanas un pārbūves projektu realizāciju. Tam pašvaldība lūgs Ministru kabinetam piešķirt aizdevumu.

"Šīs infrastruktūras sakārtošana ir svarīga ne tikai rīdziniekiem, bet visiem Latvijas iedzīvotajiem. Sadarbībā ar Satiksmes un Finanšu ministrijām sagatavots informatīvais ziņojums Ministru kabinetā ar mērķi saņemt 142 miljonu eiro lielu aizdevumu no valsts, lai iespējami drīz realizētu darbus šo piecu objektu sakārtošanai un atjaunošanai," izteicās Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis.

Šī brīža aplēses liecina, ka Vanšu tilta remontam un atjaunošanai nepieciešami 33 miljoni eiro, Zemitāna tilta projekta realizācijai 37 miljoni eiro, bet Gaisa tilta darbu izmaksas varētu sasniegt 15,5 miljonus eiro. G.Zemgala pārvada atjaunošanai un remontdarbiem paredzēti 33 miljoni eiro, savukārt Mūkusalas ielas krastmalas nostiprināšanai 22,8 miljoni eiro.

Paredzēts, ka darbi piecos lielajos infrastruktūras objektos notiks secīgi laika posmā no 2022. līdz 2026. gadam.

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka pašvaldība plāno aizņemties vairāk nekā 100 miljonus eiro. Braucējiem ir jārēķinās ar neērtībām tuvākajos gados, jo īpaši tāpēc, ka turpinās, piemēram, Brasas tilta remonts, sākta un vēl vairākus gadus notiks dažādu ar "Rail Baltica" saistītu projektu īstenošana.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!