Foto: Publicitātes foto

Līdz ar siltāku laikapstākļu iestāšanos, pilsētā sākta 1,2 kilometrus garās Ventspils Zilā karoga pludmales sagatavošana peldsezonai, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Lai vasaras sezonā nodrošinātu ērtu piekļuvi pludmalei, izmantojot koka celiņu laipas, šonedēļ ir sākta pludmales ieeju attīrīšana no smiltīm, izmantojot buldozeru. Iegūtās smiltis tiek izmantotas lietderīgi, tās nogādājot atklātos pludmales volejbola laukumos, kā arī uz labiekārtotām atpūtas vietām, kā Ābolu ielas un Graudu ielas galā pie Ventas, lai arī šīs peldvietas sagatavotu sezonai. Smilšu rakšanas darbi šobrīd norisinās pie pludmales centrālās ieejas 4. laipas, un gar glābšanas dienesta posteni, pakāpeniski darbus turpinot arī pārējās oficiālās pludmales ieejās.

Attīrot pludmales ieejas no smiltīm, tiks uzstādītas koka celiņu laipas un izvietots pludmales inventārs, kā pludmales soliņi, pārģērbšanās kabīnes, atkritumu tvertnes un sabiedriskās tualetes, kas apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas.

Ventspils pludmale ir pieejama arī cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem. Vides pieejamības nodrošināšanai pludmales sezonā pie ieejas Nr.6 tiek uzstādīta specializēta pārģērbšanās kabīne, kurā ir paplašināta kabīnes ieeja un uzstādīta grīda ērtai iebraukšanai ar ratiņkrēsliem. Pārģērbšanās kabīnē ir uzstādīts speciāls papildus aprīkojums – rokturis un soliņš. Savukārt lai nodrošinātu iespēju vājredzīgiem cilvēkiem salasīt kartes informāciju par Ventspils pludmali, tiks izvietotas taktilās kartes pludmales ieejas stendos, kuru pamatnē ir iestrādāts reljefs, atvieglojot informācijas uztveršanu ar taustes palīdzību.

Oficiālais peldsezonas sākums paredzēts 15. maijā, līdz tam paredzot pabeigt pludmales labiekārtošanas darbus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!