Foto: Publicitātes attēli

9. maijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks telefonsarunā ar Ukrainas aizsardzības ministru Oleksiju Rezņikovu (Oleksii Reznikov) pārrunājis pašreizējo situāciju Ukrainā un Latvijas turpmākās iespējas sniegt Ukrainai humānu un militāru palīdzību, informē Aizsardzības ministrija.

Ukrainas aizsardzības ministrs Rezņikovs pateicies par Latvijas līdzšinējo atbalstu Ukrainai tās aizsardzības spēju stiprināšanā un atbalstījis priekšlikumus abu valstu bruņoto spēku un aizsardzības industrijas sadarbībai, kā arī Latvijas jaunās ziedojumu vākšanas iniciatīvas.

11. maijā Aizsardzības ministrijā notiks preses konference, kurā aizsardzības ministrs Pabriks informēs par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai, kā arī tiks paziņots par jaunām iniciatīvām ziedojumu vākšanā.

Preses konferencē piedalīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko), Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, fonda "Ziedot.lv" pārstāve Madara Mežviete un kustības "Uzņēmēji Mieram" pārstāve Ieva Driksna.

Latvija ir starp Eiropas līderiem palīdzības sniegšanā Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sniedzot militāro atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā, šādi nodrošinot ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes "Stinger".

Savukārt Latvijas iedzīvotāji gan individuāli, gan ar organizācijas "Ziedot.lv" un kustības "Uzņēmēji mieram" starpniecību kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir snieguši atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem 11,6 miljonu eiro apmērā gan finansiālā, gan mantiskā izteiksmē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!