Foto: LETA

Interneta platformā "Ziedot.lv" uzsāk ziedojumu vākšanu Pārdaugavā, Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanai, informēja tās pārstāve Ilze Ošāne.

"Simboliem ir nozīme. Piemineklis Uzvaras laukumā ir simbols, kas pamatnācijai atgādina par represijām, zaudētām dzīvēm un valsts okupāciju. Mēs nedrīkstam noskatīties uz agresiju, mēs nevaram to pieļaut savās mājās, Latvijas galvaspilsētā. Laikā, kad Ukraina cīnās par savas valsts neatkarību un atvaira brutālu Krievijas iebrukumu, nekādas provokācijas un naida kurināšana Latvijā nav pieņemama," norāda "Ziedot.lv".

"Latvijas tauta gadu desmitiem bijusi apspiesta. Laikā, kad tiek mēģināts uzbrukt tautu pašnoteikšanās tiesībām, mūsu vērtībām ir vislielākā nozīme. Mūsu senču pārdzīvotais smagajos okupācijas gados un mūsu vecāku atgūtā neatkarība nav aizmirsta, tā tiek godāta un cienīta. Latvijas tautai rūp brīva un demokrātiska valsts, tādēļ okupācijas piemineklim nav vietas Latvijā. Tas ir simbols okupācijai, pie kura pulcējas kara un vardarbības sludinātāji, un viņu okupāciju slavinošie saukļi un simboli aptraipa mūsu tautas vēsturi, cieņu un vērtības!" pauž ziedojumu vākšanas organizētāji.

Saziedotie līdzekļi tiks izlietoti būvgružu izvešanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!