Foto: DELFI

Piektdien, 20. maijā, pulksten 10 SIA "Latvijas propāna gāze" eksporta bāzē Zilajā ielā, Rīgā, notiks vietējā līmeņa praktiskās civilās aizsardzības un katastrofas pārvaldīšanas mācības, kurās piedalīsies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), portālu "Delfi" informēja VUGD.

Kā skaidroja VUGD pārstāve Ilze Dāme-Birziņa, mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot izveidoto kārtību un pasākumus, kas noteikti uzņēmuma civilās aizsardzības plānā, ārpusobjekta civilās aizsardzības plānā, pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, kā arī izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus.

Mācībās tiks inscenēta situācija, kur Rīgas eksporta gāzes uzpildes stacijā, veicot sašķidrinātās gāzes noliešanas procesu, dzelzceļa cisternas gumijas šļūtenei radies plīsums, notikusi gāzes noplūde, un gāze aizdegusies.

Notikumā cieš uzņēmuma darbinieks, kuram pirmo palīdzību sniedz cits uzņēmuma darbinieks. Tiek izsludināta trauksme un tiek informēti operatīvie dienesti.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies arī Rīgas brīvostas pārvaldes ostas policijas, Valsts policijas, Valsts vides dienesta, Neatliekamas medicīniskās palīdzības dienesta, Rīgas pašvaldības policijas, kā arī SIA "Latvijas propāna gāze" pārstāvji.

Mācību rīkotāji aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un glābēju darbs uzņēmuma teritorijā, un atvainojas par iespējamo satraukumu un operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem SIA "Latvijas propāna gāze" Rīgas eksporta gāzes teritorijas apkārtnē.

Mācību ietvaros tiks izmantotas dūmu sveces, informēja VUGD.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!