Foto: DELFI

Nedēļas nogalē, informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijai "Cert.lv" sadarbojoties ar tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), veiksmīgi atvairīti Krievijas interneta huligānu veikti DDoS jeb piekļuves atteices uzbrukumi vismaz 70 valsts iestāžu tīmekļa vietnēm, informē "Cert.lv".

"Cert.lv" pārstāve Līga Besere sacīja, ka huligānu grupējums "Killnet" savā "Telegram" kanālā šoreiz nav publicējis informāciju par DDoS uzbrukumiem konkrētām Latvijas iestāžu tīmekļa vietnēm, tomēr diezgan droši var pieņemt, ka šis grupējums ir bijis iesaistīts arī nedēļas nogalē novērotajās agresīvajās aktivitātēs Latvijas kibertelpā. Uzbrukumiem pakļautās vietnes jau iepriekš ir nonākušas šī grupējuma mērķu lokā.

Grupējums līdz šim piekopis pieeju publicēt informāciju par tiem mērķiem, kuru darbību kaut uz ļoti īsu brīdi, bet ir izdevies ietekmēt. Šoreiz, kā norādīja Besere, tīmekļa vietņu aizsardzība nostrādāja nevainojami, un uzbrukumi nav ietekmējuši vietņu darbību. Ar to arī varētu būt skaidrojama jaunu huligānu paziņojumu neesamība.

Jau vēstīts, ka Krievijas izcelsmes interneta huligāni pēdējās nedēļās DDoS uzbrukumus vērsuši pret vairākām Latvijas interneta vietnēm. Tie ir diezgan vienkārši un lēti, un ar tiem ir diezgan viegli tikt galā, bet to vienkāršuma dēļ jārēķinās, ka tie var būt ilgstoši. "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina atzinusi, ka pagaidām uzbrucēju sekmes ir minimālas.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!