Foto: LETA

Jaunās ekonomikas ministres Ilzes Indriksones (NA) vietā Saeimā sāks darbu skolotājs un filologs Normunds Dzintars (NA), liecina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas darba kārtība 31.maijam.

Komisija otrdien izskatīs Indriksones iesniegumu par Saeimas deputāta mandāta nolikšanu uz ministra amata pienākumu pildīšanas laiku, kā arī Dzintara iesniegumu, kurā viņš piekrīt uzņemties 13. Saeimas deputāta amata pienākumus uz laiku.

Dzintars kandidēja Liepājas pašvaldības vēlēšanās pagājušajā gadā, taču palika "aiz strīpas".

Kā darbavietas kandidātu sarakstā pērnā gada pašvaldību vēlēšanās viņš norādījis Liepājas Valsts 1.ģimnāziju, kur strādā par latviešu valodas un literatūras skolotāju, Liepājas domē viņš ir Izglītības komisijas loceklis, valdes loceklis Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijā, uzdevumu autors SIA "Uzdevumi.lv", kā arī priekšsēdētāja vietnieks Nacionālās apvienības Liepājas nodaļā.

Indriksone Saeimā ievēlēta no Kurzemes vēlēšanu apgabala.

Kā ziņots, bijušo Ekonomikas ministrijas parlamentāro sekretāri Indriksoni par ekonomikas ministri Saeima iecēla pagājušajā nedēļā.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošā Nacionālā apvienība (NA) iepriekš pieprasīja nu jau bijušās iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) demisiju saistībā ar policijas darbu Uzvaras parkā 10.maijā. NA draudēja, ka gadījumā, ja Golubeva paliks amatā, NA ministri pametīs valdību.

Golubeva pēc tam paziņoja, ka ir zaudējusi premjera uzticību, tāpēc pati atkāpjas no amata. Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) NA veiktā "šantāžas mēģinājuma" dēļ pieprasīja amatu atstāt arī Jānim Vitenbergam (NA).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!