Foto: Publicitātes attēli

No 1. jūlija Rīgas pašvaldības policija (RPP) palielinās velosipēdu patruļu skaitu Rīgas centrā, lai pastiprināti kontrolētu nepareizi novietotas automašīnas, portāls "Delfi" uzzināja RPP.

RPP novērojumi, kā arī iedzīvotāju ziņojumi liecina, ka Rīgas centrā autovadītāji joprojām bieži pārkāpj apstāšanās un stāvēšanas noteikumus – novieto automašīnas uz ietvēm, velosipēdu ceļiem, speciālajās piegādes transporta stāvvietās un citās tam neparedzētās vietās.

Pārkāpumu kontrolei ir izstrādāti vairāki patrulēšanas maršruti, kuri pārsvarā ir vēsturiskā centra robežās ielās, kur līdz šim biežāk konstatēti apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumi, piemēram, Aleksandra Čaka iela, Lāčplēša iela, Bruņinieku iela un citas.

Galvenie velopatruļu uzdevumi būs kontrolēt autovadītājus, kuri savus transportlīdzekļus novieto uz ietvēm un velosipēdu ceļiem, kā arī piegādes transporta stāvvietās.

Vienlaikus kārtības sargi pievērsīs uzmanību tam, lai piegādes un pasta transports ievērotu noteikumus.

Par nepieciešamību ievērojami pastiprināt apstāšanās un stāvēšanas noteikumu kontroli policija lēma, jo novērojumi liecina, ka liela daļa uzskata, ka automašīnu drīkst novietot uz ietves vai velosipēdu ceļa, ja stāvēt paredzēts vien 5 vai 10 minūtes.

Tāpat novērots, ka daļa autovadītāju izvēlas pārkāpt noteikumus pat tad, ja netālu ir brīva vieta maksas stāvvietā cerībā, ka policija nepaspēs piemērot sodu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!