Foto: Ilmārs Znotiņš, prezidenta kanceleja

Tagad ir svarīgi nepieļaut, ka Otrā pasaules kara un holokausta vēsture tiek sagrozīta un instrumentalizēta, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta kancelejā portālu "Delfi" informēja, ka Levits pirmdien, 4. jūlijā, Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā pie Holokausta memoriāla uzrunāja ebreju kopienu.

Levits izteica līdzjūtību Latvijas ebreju kopienai, piebilstot, ka "nekādos skaitļos vai vārdos nav iespējams izteikt to, ko Latvijas valsts un sabiedrība ir zaudējusi, līdz ar tās ebreju kopienas lielākās daļas iznīcināšanu".

"Pieminot holokaustā bojā gājušos upurus, pagātne jāpatur prātā, veidojot mūsu kopējo nākotni," aicināja Levits.

Tāpat viņš norādīja, ka, neskatoties uz starptautiskās sabiedrības centieniem, turpinām būt liecinieki holokausta noliegšanai, antisemītismam, konfliktiem un vardarbībai tuvos un tālos reģionos, kā arī mēģinājumiem pārrakstīt Otrā pasaules kara vēsturi.

"Tādēļ kategoriski nosodu Krievijas varas absurdos apgalvojumus, ka Ukrainas vadība ir pielīdzināma nacistu režīmam. Šādi meli nonicina holokausta nozīmi un zaimo holokausta upuru piemiņu. Tieši tādēļ tagad ir svarīgi nepieļaut, ka Otrā pasaules kara un holokausta vēsture tiek sagrozīta un instrumentalizēta, lai mēģinātu attaisnot starptautisku noziegumu, kas notiek mūsdienās, nepieļaujama agresija pret citu valsti un noliegtas citas nācijas tiesības uz eksistenci," uzsvēra Valsts prezidents.

Levits norādīja, ka pasaulei ir jāmācās no piedzīvotā, tāpēc holokausta izglītība, piemiņa un pētniecība ir svarīgs mūsu uzdevums, tā ir mūsu morālā un politiskā apņemšanās nākamo paaudžu priekšā.

Jau ziņots, ka pirmdien, 4. jūlijā, valsts augstākās amatpersonas, diplomāti, iedzīvotāji un īpaši uzaicināti goda viesi pulcējās genocīdā cietušo ebreju piemiņas gājienā "Dzīvo gājiens", kā arī piemiņas brīdī godināja holokausta upuru piemiņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!