Foto: LETA

Darbinieku un brigāžu nepietiekams skaits ietekmē dienesta reaģēšanas spējas, piektdien Latvijas televīzijas raidījumā atzina Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule.

Viņa sacīja, ka vakances dienestā ir sena problēma.

"Kad es sāku darba gaitas, mēs izstrādājām speciālu stratēģiju, kā mēs varētu rīkoties, lai uzlabotu personāla skaitu dienestā, uzlabotu dienesta operatīvos rādītājus un spēju reaģēt uz visaugstākās prioritātes izsaukumiem," skaidroja NMPD vadītāja.

Pēc viņas paustā, ir izstrādāta virkne priekšlikumu, veikti vairāki pilotprojekti par to, kā varētu virzīties, lai NMPD būtu pietiekams skaits atbilstošu, kvalificētu darbinieku.

"Covid-19 laiks parādīja, ka brigāžu nepietiekams skaits tiešām ietekmē dienesta reaģēšanas spējas, ietekmē to, ka pārējām brigādēm jāveic dubultdarbs. Pašlaik esam atkal atsākuši sarunas ar Veselības ministriju par to, kā rīkoties, lai jau tuvākajā laikā sāktu tos pasākumus, kas vajadzīgi, lai stratēģija tiktu ieviesta pilnvērtīgi," informēja Cipule.

Viņa arī sacīja, ka vakanču skaits ir ļoti mainīgs - nepieciešamas vairāk nekā 240 otrās ārstniecības personas, tāpat dienestā trūkst arī ārsti.

"Īpaši jāuzsver, ka dienestā trūkst ārstniecības personas, kas strādā Operatīvajā vadības centrā un pieņem izsaukumus, nodrošina brigāžu vadību," pauda Cipule.

NMPD vadītāja arī uzsvēra, ka nepieciešams arī izglītot sabiedrību par to, kādos gadījumos saukt NMPD, bet kādos pacients var vērsties, piemēram, pie sava ģimenes ārsta.

Jau ziņots, ka NMPD uz 1. jūliju bija vakantas 246 brigāžu otro ārstniecības personu amata vietas jeb 30% šajā grupā. Vakanto ārstniecības personu amata vietu skaitam NMPD ir tendence pieaugt, taču visvairāk nepieciešamas brigāžu otrās ārstniecības personas, īpaši Rīgā.

Brigādes otrā ārstniecības persona izsaukumā sniedz nepieciešamo atbalstu brigādes vadītājam, iesaistoties ārstniecības procesā. Par brigādes otrajām ārstniecības personām var strādāt ārsta palīgi bez specializācijas vai ar specializāciju neatliekamajā medicīnā un medicīnas māsas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!